پزشکیان:دولت با همت کامل به وضعیت خانواده های خدمه نفتکش ایرانی رسیدگی کند

تهران-ایرنا- نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت به خانواده های خدمه کشتی نفتکش ایرانی از دولت خواست در این فاجعه بزرگ با همت کامل به وضعیت خانواده های آنان رسیدگی کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، مسعود پزشکیان که ریاست ساعاتی از جلسه علنی روز یکشنبه مجلس را برعهده داشت از دولت خواست در این فاجعه بزرگ همت کامل را برای رسیدگی به خانواده این عزیزان و گرفتاری ‌های مشابه داشته باشد.
وی ادامه داد: امیدواریم همانند حرکتی که در حادثه ساختمان پلاسکو برای عزیزان آتش نشان انجام شد بزرگداشتی هم در شان این عزیزان برگزار شود.
نایب رییس مجلس به خانواده خدمه کشتی نفتکش ایرانی تسلیت گفت و افزود: امیدواریم خداوند به رفتگان آن ها رحمت و به بازماندگان صبر عنایت کند.
محمدحسین فرهنگی عضو هیات رییسه مجلس نیز از پیام تسلیت نمایندگان خطاب به رهبر معظم انقلاب، ملت بزرگوار ایران و خانواده‌ های خدمه نفتکش ایرانی خبر داد و گفت: نمایندگان در این پیام اعلام کردند که انتظار دارند دولت در کاهش آلام بازماندگان حداکثر تمهیدات لازم را به عمل آورد.
به گزارش ایرنا، نفتکش ایرانی حامل 136 هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دی ماه پس از برخورد یک کشتی باری با آن، دچار آتش سوزی شد.
کشتی فله بر هنگ کنگی به نام «کریستال» با مالکیت یک شرکت لجستیکی در استان «جه جیانگ» چین حاوی 64 هزار تن غله بود که از آمریکا به مقصد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین می رفت و در بین راه به کشتی نفتکش «سانچی» با مالکیت شرکت «برایت» از جمهوری اسلامی ایران برخورد کرد.
32سرنشین این نفتکش که شامل 30 ایرانی و 2 بنگلادشی است در این حادثه گرفتار شدند. تاکنون پیکر سه نفر پیدا شده اما هویت آنها هنوز مشخص نشده است.
محمد راستاد رییس سازمان بنادر و دریانوردی و سخنگوی کمیته رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی امروز اعلام کرد: کارکنان و خدمه کشتی ایرانی در ساعت اولیه حادثه به دلیل انتشار گازهای سمی و شدت انفجار، متاسفانه جان باخته اند.
سیام*9254**1336
خبرنگار: سجاد خسروانیان**انتشار:مهرنوش خانزائی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال