گاردین:غیرمذهبی‌ها هم زمان بحران دعا می‌کنند

تهران – ایرنا – روزنامه گاردین چاپ انگلیس نوشت: غیر مذهبی ها در زمان بحرانی و مسایل مهم جهانی مانند فقر و بلایای طبیعی به درگاه خداوند دعا می کنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از این روزنامه، بسیاری از افراد غیر مذهبی در زمان بحرانی به صورت غریزی به درگاه خداوند دعا می کنند و بر اساس نظر سنجی ها در شرایط بحرانی از هر پنج نفر به رغم اینکه می گویند مذهبی نیستند، یک نفر دست به دعا بر می دارد.
بر اساس نظر سنجی ها بیش از نیمی از مردم انگلیس در زمان پخت و پز و یا ورزش به درگاه خداوند دعا می کنند و از هر سه انگلیسی یک نفر در اماکن مذهبی مشغول به عبادت و دعا می شود و یا قبل از خوابیدن و یا هنگام بیدار شدن دست به دعا بر می دارند.
برخی دیگر دعا را با فعالیت های روزانه ترکیب می کنند، 15 درصد هنگام انجام کارهای خانه و آشیزی و 12 درصد هنگام گذراندن اوقات فراغت دعا می کنند.
فقط تعداد کمی از کسانی که در شرایط بحرانی دست به دعا بر می دارند، بر این باورند که خداوند دعای آنان را مستجاب نمی کند.40درصد از این افراد فراتر از این رفته و معتقدند که دعا جهان را تغییر می دهد و شمار بیشتری می گویند نماز و دعا حس بهتری به آنان می دهد.
این افراد می گویند بر اساس یک سری نیازها که خانواده با 71 درصد در راس آن قرار دارد، اقدام به عبادت می کنند. 42 درصد برای شکر گذاری از خداوند، 40 درصد برای دوستان و عزیزان و کمترین آن موضوعاتی مانند، فقر و بلایا اقدام به عبادت و دعا می کنند.
افراد غیر مذهبی می گویند که بحران های شخصی شایع ترین دلیل برای دعا به درگاه خداوند است و از هر چهار نفر یک نفر برای نجات دست به دعا بر می دارند.
هنری 64ساله در این باره می گوید، به رغم اینکه فردی مذهبی نیست اما هر شب و روز در تخت خواب خود زانو زده و دعا می خواند،می ترسم، وقتی که دعا می خوانم احساس می کنم که بیمه شده ام، بعدا می ترسم که شاید دچار خرافات شده باشم یا شاید هم واقعیت دارد.
از این شخص پرسیده شده آیا به خداوند اعتقاد دارد، که در پاسخ گفت : نمی دانم، من خودم را یک شکاک و دیر باور می دانم و مطئمن هستم که فردی مذهبی نیستم.
'ریچال تری ویک' اسقف منطقه گلستر گفت : ما نباید از این یافته ها شگفت زده شویم. زیرا منعکس کننده تمایل و اشتیاق مردم به رمز و راز و عشق به خداوند در میان تجربیات روزانه ی زندگی است.
اروپام 1908**1590
انتشاردهنده: محمد حسن دوستارگان

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال