مخالفان جهانی سازی در سوییس علیه ترامپ تظاهرات کردند

تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز اعلام کرد که مخالفان جهانی سازی علیه حضور دونالد ترامپ در مجمع جهانی اقتصاد داووس در خیابان های پایتخت سوییس تظاهرات کردند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، رویترز نوشت که دونالد ترامپ هفته پیش خبر داده بود که در مجمع امسال که سران سیاسی و اقتصادی جهان گرد هم می آیند، شرکت می کند. پیش بینی می شود که سفر ترامپ موجب برانگیختن اعتراضات خشونت باری مشابه آنچه که در ابتدای قرن بیستم رخ داد، شود.
دیروز حدود 500 نفر از مخالفان جهانی سازی در برابر مجلس سوییس راهپیمایی کردند که برخی از آنان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: 'کاپیتالیسم آینده ای ندارد'، 'پولداران را بخورید'، 'ترامپ را بکشید'.
5 هزار سرباز و یک هزار مامور پلیس سویسی، مشغول تامین امنیت مجمع جهانی اقتصاد 2018 هستند و برقراری منطقه پرواز ممنوع برای محافظت از هیأت های مهمان پیش بینی شده است.
به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه نیز دیروز از ژنو گزارش داد که گروهی از فعالان سوئیسی دادخواستی را با هدف جلوگیری از شرکت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مجمع جهانی اقتصاد تنظیم کرده اند.
در دادخواست تنظیم شده، دونالد ترامپ به عنوان فردی نژادپرست، اسلام هراس، مخالف یهودستیزی، موافق تبعیض جنسی، زن گریز، ستیزه خوی، مخالف تغییرات جوی و ناقض حقوق بشر معرفی شده است.
مجمع امسال از 23 تا 28 ژانویه (3 تا 8 بهمن) در شهر داووس سوییس برگزار می شود.
اروپام**3092**
مترجم: سیدمنصور جاوید**ناشر: مدنی

برای دریافت تازه ترین خبرهای بین المللی از ایران و جهان با استفاده از لینک زیر وارد کانال تلگرام ما شوید.
https://t.me/joinchat/AAAAAEAtzWzGcxcKfBowNw

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال