تاکید دبیرکل سازمان ملل بر تداوم روند صلح در کلمبیا

تهران- ایرنا- دبیرکل سازمان ملل در سفر روز گذشته به کلمبیا، بر صلح پایدار در این کشور به عنوان تنها راه حل تاکید کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از شبکه تله سور، 'آنتونیو گوترش' دبیرکل سازمان ملل در اولین سفر به کلمبیا حمایت خود را از روند صلح میان دولت و گروههای شبه نظامی در این کشور اعلام کرد.
دبیرکل سازمان ملل پس از ورود به کلمبیا یک نشست خصوصی با خوان مانوئل سانتوس رئیس جمهوری این کشور داشت.
رئیس جمهوری کلمبیا پس از مذاکرات دوجانبه خطاب به دبیرکل سازمان ملل گفت: از شما به خاطر حمایت هایتان و همچنین از روند صلح تشکر می کنم. ما از چالش هایی که پیش روی مان است، مطلع هستیم. مهمترین این چالش ها مربوط به تامین امنیت مناطق حومه شهر بوده که در دوران درگیری ها رنج های زیادی را تجربه کردند.
سانتوس افزود: ایجاد صلح مانند ساخت مکانی به صورت گام به گام است. این روندی کند است و ما در آغاز راه هستیم. ما به دنبال ایجاد صلح بر پایه بنیان های قوی و طولانی مدت هستیم.
گوترش نیز در سخنانی تصریح کرد: هیچ بهانه ای برای ایجاد خشونت وجود ندارد. صلح تنها پاسخ برای حل وفصل مشکلات ناشی ازامور توسعه و فقرزدایی است. تعهد ما نسبت به روند صلح در کلمبیا تمام عیار است.
این اظهارات دبیرکل سازمان ملل در حالی در مورد روند صلح در کلمبیا مطرح شده که دولت این کشور پیشتر با گروه فارک به توافق صلح دست یافت.
رودریگو لوندونیو رهبر گروه فارک نیز در توییتی ضمن تاکید بر اجرای روند صلح در کلمبیا اعلام کرد اشتباهاتی رخ داده و وی امیدوار است سفر دبیرکل سازمان ملل به این کشور به وی کمک کند حقایق مربوط به روند صلح را مشاهده کند.
وی گفت که گروه فارک به همه تعهداتش برای پایان دادن به خشونتها پایبند بوده است.
اروپام**9234**
مترجم: اطهر اینانلو**ناشر: مدنی

برای دریافت تازه ترین خبرهای بین المللی از ایران و جهان با استفاده از لینک زیر وارد کانال تلگرام ما شوید.
https://t.me/joinchat/AAAAAEAtzWzGcxcKfBowNw

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال