دین پرست:

مشکلات شرکت پدیده شاندیز حل شده است

تهران- ایرنا- معاون اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور از حل تمامی مشکلات شرکت پدیده شاندیز خبر داد و گفت: مشکل ساخت برج اقامتی و همچنین ارائه سهام این شرکت در بورس بطور کامل حل شده است.

بابک دین پرست روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره حل مشکل سرمایه گذاران شرکت پدیده شاندیز توسط وزارت کشور افزود: همه موانع قانونی پدیده شاندیز مرتفع شده است. بحث ارتفاع برج اقامتی که مکررا تبلیغات آن منتشرمی شد هم حل شد.
رئیس کارگروه ویژه پیگیری حل مشکلات پدیده شاندیز در وزارت کشور تصریح کرد: با پیگیری های وزیر کشور، این موضوع در پنج جلسه شورای عالی شهرسازی مطرح شد و حدود 20 روز پیش موافقت با ساخت 32 طبقه آن ابلاغ شد.
معاون وزیر کشور درباره حل مشکل سهام این شرکت و ارایه آن در بورس نیز تصریح کرد: ما حدود 11 ماه است اتاقی برای ارائه سهام این شرکت با نظر سازمان بورس راه اندازی کرده ایم و به همین دلیل دیگر مشکلی برای ارائه سهام این شرکت در بورس وجود ندارد.
وی خاطر نشان کرد: مصوبات برای ورود سهام این شرکت به بورس، توسط شورای عالی بورس ابلاغ شده است.
به گزارش ایرنا ، پس از اینکه فعالیت شرکت پدیده شاندیزغیرقانونی اعلام شد، رسیدگی به این مشکل به وزارت کشور سپرده و پس از بررسی ها مشخص شد که 'اخذ نظر نهایی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص تعیین تعداد طبقات برج های اقامتی و اِلِمان پروژه پدیده شاندیز' از اصلی ترین مشکلات این شرکت است که کار گروه ویژه ای برای حل این موضوع در وزارت کشور تشکیل شد و در گزارشی به رؤسای سه قوه و دیگر مسئولین دستگاه های اجرایی، بر ضرورت تعیین تکلیف فوری این موضوع با نگاه و رویکرد مثبت تاکید می شود.
پس از آنکه در شهریور ماه سال ١٣٩٤، حداکثر ارتفاع طبقات در بخش های بلند مرتبه پروژه پدیده شاندیز ١٠ طبقه تعیین شده بود، با موافقت وزیر کشور این موضوع در دی ماه سال گذشته مجدداً در وزارت کشور مطرح و مقرر شد با توجه به اهمیت و نقش بُرج های اقامتی و اِلِمانهای پروژه در ارتقای ارزش افزوده پروژه، تثبیت و افزایش قیمت سهام شرکت و جلب نظر سرمایه گذاران و ...، موضوع در اسرع وقت در شورای عالی شهرسازی و معماری بررسی و تصمیمات قانونی لازم اتخاذ شود.
موضوع یادشده در بیستم دی ماه سال گذشته در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری مطرح و مقرر شد با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، وزارت راه و شهرسازی نسبت به بررسی دقیق و کارشناسی تمامی جوانب فنی و اجرایی پروژه اقدام و نتیجه نهایی را اعلام کند.
براساس این گزارش در بیستم دی ماه سال گذشته شورایعالی شهرسازی و معماری برای بررسی این موضوع جلسه ای را تشکیل داد و در 'ابهامات موجود فنی و محاسباتی در خصوص میزان بارگذاری مجاز و قانونی در بخش های بلند مرتبه پروژه' و 'تردید جدی در خصوص صحت و سقم ادعای مدیران شرکت پدیده درباره تایید موضوع احداث برج ٣٤ طبقه ای، در جلسه مورخ ٩٢/٢/١٠ شورای عالی شهرسازی و معماری' بحث شد، که درنهایت مشکل المان پدیده شاندیز حل مرتفع شد.
همچنین یکی دیگر از مشکلات شرکت پدیده شاندیز پذیره نویسی سهام بدون ارایه آن در بورس بود که با نظر شورای عالی بورس این موضوع نیز حل شده است.
سیام**9103**
خبرنگار: حمید شهریاری
انتشار: کتایون لامع زاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال