تدوین 58 سند استاندارد ملی افزایش کیفیت کالا در استان اردبیل

اردبیل - ایرنا - مدیرکل استاندارد استان اردبیل از تدوین 58 سند استاندارد ملی با هدف افزایش کیفیت کالاهای تولیدی ، ایمنی و امنیت ، تسهیل تجارت بین المللی، توسعه بهینه فناوری ها و حمایت از مشتری در این استان طی سالجاری خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی این اد اره کل ، هاشم علایی گفت: سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان تنها مرجع رسمی و متولی قانونی در کشور مسئولیت تدوین و نشر استانداردها را بر عهده دارد.
وی ادامه داد: ما موظف هستیم استانداردهای ملی را با نگاه به استانداردهای بین‌المللی، شرایط بومی و نیازهای داخلی کشور تدوین کرده و بستر بکارگیری آنها را در جامعه فراهم نماییم.
وی بیان کرد : گسترش استانداردهای ملی در جهت توسعه قابلیت‌های تولیدات داخلی و پیشرفت اقتصادی هر کشور با توجه جدی به امر استاندارد امکان پذیر است.
علایی افزود: در این راستا استاندارد اردبیل در 9 ماه گذشته سالجاری 6 مورد تدوین و 11 مورد در مرحله ویراستاری و 50 مورد استاندارد بازنگری در سطح استان در زمینه های مختلف انجام داده است.
مدیرکل استاندارد استان گفت: تدوین و اجرای استانداردهای ملی باعث افزایش صادرات و فروش داخلی و تأمین ایمنی و بهداشت مصرف‏کنندگان و صرفه جویی در وقت و هزینه‏ها و در نتیجه افزایش درآمد ملی و رفاه عمومی و کاهش قیمت‏ها می شود.
وی افزود : به منظور مشارکت اساتید ودانشجویان در تدوین استاندارد های ملی و بین المللی دفاتر استاندارد در دانشگاه های استان ایجاد شده است.
علایی مشارکت بیشتر در تدوین استاندارد های ملی براساس ظرفیت های بومی استان را امری ضروری دانست و گفت: برای اینکه توان صادرات و رقابت در بازارهای جهانی را داشته باشیم باید همگام با علم و فن آوری جهان پیشرفت کنیم و این امر با افزایش استانداردسازی و تدوین استاندارد ملی میسر می شود.
خبرنگار: مینا میرقاسمی**انتشاردهنده:عارف شیرزاد
3006/ 1257

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال