نماینده مجلس:خلاء قانونی برای مقابله با اعتیاد نداریم

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: خلاء قانونی برای مقابله با مواد مخدر نداریم اما ضرورت دارد این قوانین به درستی اجرا شود.

حمید فولادگر روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این موضوع شامل دستگاه های امنیتی و نظارتی هم می شود که باید در این خصوص از سهل انگاری بپرهیزند.
نماینده مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی در عین حال تاکید کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز باید از دستگاه های نظارتی و امنیتی عملکرد فعالیت خود را در رابطه با مقابله با اعتیاد و اجرای قوانین بخواهند تا حساسیت بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر بر همه روشن شود.
فولادگر خاطرنشان کرد: اهمیت موضوع اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر بر نمایندگان مجلس آشکار است و اگردولت خلاء قانونی در این زمینه احساس می کند می تواند بصورت لایحه به مجلس ارایه دهد.
وی گفت: ضرورت دارد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از دستگاه های اجرایی و دست اندرکار مبارزه با مواد مخدر ، گزارش عملکرد بخواهند.
وی در ادامه راهکار رهایی از معضل اعتیاد به مواد مخدر صنعتی و شیمیایی را برطرف کردن موانع کسب و کار درجامعه دانست و گفت: هرچه وضعیت معیشت مردم بویژه قشر جوان کشور بهبود یابد و درجهت رفع موانع کسب و کار تلاش کنیم، زمینه جذب افراد به سمت مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی از بین می رود.
وی بخش مهمی ازمشکلات اجتماعی جامعه را ناشی مسایل اقتصادی دانست و اظهار کرد:هم اینک بسیاری از جوانان که اغلب قشر تحصیل کرده موسسات آموزش عالی هستند، بیکار هستند و یا شغل مناسبی ندارند و اظهار نارضایتی از کار خود می کنند، همن امر زمینه گرایش افراد به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی را بیشتر می کند.
فولادگر تصریح کرد: اگر درجامعه شغل های مناسب و نه کاذب ایجاد شود و هرجوانی بر اساس تجربه و مهارت خود بر سر کاری مشغول باشد، نگرانی دربحث افزایش مصرف مواد مخدر نیزوجود نخواهد داشت، در حال حاضر شرایط کسب وکار در کشور رضایت بخش نیست وعاملان تهیه و توزیع مواد مخدر صنعتی و شیمیایی از این مساله سوء استفاده می کنند و بیشترین بهره رابرای عرضه محصول خود می برند.
به گزارش ایرنا، درحال حاضر دو میلیون و 808 نفر درکشور به انواع مواد مخدر (صنعتی و سنتی) معتاد هستند.
اجتمام**9136** 1776
خبرنگار: فرزانه جلالیان ** انتشار: لیلا خطیب زاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال