با حضور رییس جمهوری؛

برگزیدگان نهمین جشنواره بین المللی فارابی تجلیل شدند

تهران - ایرنا - برگزیدگان نهمین جشنواره بین المللی فارابی ویژه علوم انسانی و اسلامی با حضور رییس جمهوری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سالن اجلاس سران تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، رییس جمهوری روز یکشنبه در آیین اختتامیه نهمین جشنواره فارابی، لوح سپاس در بخش ویژه و سردیس فارابی و مدال ابن سینای یونسکو را به امیر هوشنگ ابتهاج و حسین معصومی همدانی (پیشکسوتان علوم انسانی ایران)، زنده یادها عباس زریاب خویی و حمید عنایت (شخصیت های پیشرو)، عبدالحسین نیک گهر (مترجم برتر) و محمد نقی زاده (نظریه پرداز برتر) اهدا کرد.

**برگزیدگان بخش خارجی
همچنین در بخش خارجی جشنواره امسال نیز لوح سپاس رییس جمهوری، مدال ابن سینای یونسکو و سردیس فارابی در حوزه اسلام شناسی به محمد ایوب از لبنان، آیت الله شیخ محمد آصف محسنی قندهاری از افغانستان و محمدعلی قره داغی از عراق اعطا شد.
هاینتس گائوبه از آلمان و برنارد اوکین از ایرلند نیز به سبب جمیع آثار در حوزه ایران شناسی و اسلام شناسی، برگزیده شدند و و منیر درکیچ از کشور بوسنی هرزگوین به خاطر کتاب «چندزبانی در مثنوی مولوی» به عنوان برگزیده این دوره از جشنواره فارابی معرفی و تجلیل شد.
در بخش نهادهای پژوهشی نیز «انجمن مدیریت ایران» به عنوان انجمن علمی برتر و «جستارهای ویژه» به عنوان نشریه علمی - پژوهشی برتر معرفی شدند.

**برگزیدگان گروه های علمی :
همچنین در برگزیدگان گروه علمی در بخش تاریخ، جغرافیا و باستان شناسی محمدباقر وثوقی و منصور صفت گل رتبه اول و روح الله بهرامی رتبه سوم را کسب کردند و در بخش جوانان نیز فهیمه شیخ شعاعی حائز رتبه نخست شد.
همچنین در ادامه این مراسم با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از سایر برگزیدگان علمی نهمین جشنواره بین المللی فارابی تجلیل شد که در بخش بزرگسال گروه حقوق، ژانت بلیک از دانشگاه آکسفورد رتبه اول و در بخش جوان نفیسه شوشی نسب موفق به کسب رتبه سوم جشنواره شدند.
در گروه زبان و ادبیات، رتبه اول و دوم در بخش بزرگسال اعلام نشد و جایزه رتبه سوم به اسماعیل سعادت رسید، در بخش جوان این گروه نیز لیلا حق پرست رتبه اول و سمیه سادات طباطبایی رتبه سوم شدند.
برگزیدگان گروه علوم اجتماعی و علوم ارتباطات در بخش بزرگسال محمدامین قانعی راد و مهدی مالمیر بودند که مشترکا رتبه سوم را به دست آوردند و در بخش جوان، سیدمرتضی هاشمی مدنی رتبه اول و و نسیبه زنجری رتبه دوم را کسب کردند.
در بخش برگزیدگان گروه علوم اقتصادی، مدیریت و حسابداری هم حسن دانایی فر در بخش بزرگسال رتبه سوم شد و در بخش جوان این گروه، مهدی صارم رتبه اول و صدیقه سادات هاشمی، رتبه دوم شدند.
در گروه علوم تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری و تربیتی نیز جایزه رتبه سوم بخش بزرگسال به فرشته چراغی اهدا شد و این گروه در بخش جوان، هیچ برگزیده ای نداشت.
برگزیدگان گروه علوم سیاسی، روابط بین الملل و مطالعات منطقه ای جشنواره فارابی امسال نیز سید جواد طباطبایی، رتبه اول و مهدی نجف زاده رتبه سوم در بخش بزرگسال و بهزاد عطارزاده رتبه دوم در بخش جوان بودند.
گروه فقه، اصول، علوم قرآنی و حدیث در بخش بزرگسال هیچ برگزیده ای نداشت و جایزه رتبه سوم بخش جوان به حسین شجاعی واجنانی تعلق گرفت.
در گروه فلسفه، کلام، اخلاق، ادیان و عرفان نیز محمد سعیدی مهر به عنوان رتبه سوم بخش بزرگسال و امین شاهوردی به عنوان رتبه سوم در بخش جوان تجلیل شدند.
در گروه فناوری اطلاعات، اطلاع رسانی و کتابداری نیز جوایز برگزیده به سید حجت الحق حسینی رتبه سوم در بخش بزرگسال و سمیه سادات آخشیک رتبه سوم در بخش جوان اعطا شد.
همچنین در بخش برگزیدگان گروه مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)، غلامحسین مقیمی رتبه سوم در سطح بزرگسال و علیرضا استادیان خانی رتبه سوم در سطح جوان، مورد تجلیل قرار گرفتند.
تنها جایزه گروه مطالعات هنر و زیبایی شناسی نهمین دوره جشنواره فارابی به سمانه بغلانی رتبه سوم بخش جوان این گروه رسید.
آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین‌المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی صبح یکشنبه 24 دی ماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در سالن اجلاس سران گشایش یافت.
در آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین‌المللی فارابی، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری، غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، سید ضیا هاشمی مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) و جمعی از نخبگان و چهره های علمی و فرهنگی کشور نیز حضور دارند.
جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی با هدف شناسایی و ارتقای پژوهش های این حوزه توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری دو سازمان‌ بین المللی یونسکو و آیسسکو و برخی مراکز مهم علمی و پژوهشی داخلی در دو سطح «بزرگسال» و «جوان» (زیر 35 سال) به صورت سالانه برگزار می‌شود.
فراهنگ ** 1085** 9187**1055
خبرنگار: حمید رضا بازگشا**انتشار: زینب کارگر

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال