استاندار: تولید رقابتی و اشتغال پایدار راهبرد دولت در سمنان است

سمنان - ایرنا - استاندار سمنان گفت: تولید رقابتی و اشتغال پایدار راهبرد اساسی دولت دوازدهم برای افزایش رونق کسب و کار در این استان است.

سیدشهاب الدین چاوشی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: به طور حتم توفیق کشورهای پیشرفته در بحث تولید، صنعت و اشتغال از مسیر دانشگاه و علم و فناوری بوده است، بنابراین باید بپذیریم که راه ما از همین مسیر می گذرد.
وی با تاکید براین که در دنیای امروز مباحث مربوط به ارتباط صنعت و دانشگاه برای موفقیت در تولید، اشتغال و کارآفرینی و در کل اقتصاد پویا و پایدار بسیار جدی و تجربه شده است، اظهارداشت: اگر دیدگاه های اقتصادی در کشور تغییر نکند بدون شک ضرر خواهیم کرد.
وی مدیریت علمی بر امور جامعه را تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد : بر همین اساس پیوند دانشگاه و صنعت در دولت دوازدهم در دستور کار قرار گرفت چرا که روش های سعی و خطا در سال های گذشته تجربه شد و باید به روش هایی بپردازیم که در دنیا تجربه شده است.
استاندار سمنان افزایش بهره وری را از جمله نتایج امیدبخش پیوند بخش صنعت و دانشگاه برشمرد و گفت : مراکز علمی و دانشگاهی با انجام امور پژوهشی و مطالعاتی خود می توانند در زمینه های مختلف از جمله تعریف راهبردی نقشه راه، نیازسنجی، آمایش سرزمینی، امکان سنجی، جانمایی و تجاری سازی طرح ها ، یاری رسان بخش صنعت کشور باشد.
چاوشی ادامه داد : بنابراین دیگر امروز برای دستیابی به موفقیت نمی توان روی شانس و سعی و خطا حساب کرد و ما فرصت چندانی نداریم و نباید فرصت سوزی کنیم، بر همین اساس است که در دولت دکتر روحانی رابطه بین صنعت و دانشگاه جدی گرفته شده، به این معناست که نگاه عملگرا و کاربردی به این امر شده است.
استاندار سمنان با تاکید براین که کشورمان در بخش نظری و دانشگاهی پا به پای کشورهای پیشرفته از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار است، تصریح کرد : ما به جای این که برای رفع مسایل صنعت چشم به خارج از ایران و سایر دانشگاه ها و صنایع خارج داشته باشیم، ازاین پس با هزینه بسیار کمتر و با استفاده از توان متخصصان و دانشمندان داخلی مشکلات بخش صنعت را مرتفع خواهیم کرد.
در 2 سال گذشته بیش از چهار هزار و 60 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی و صنعتی استان سمنان پرداخت شد که پیش بینی می شود که با این اعتبار برای بیش از هشت هزار تن اشتغالزایی شود.
یکهزار و 800 واحد تولیدی در استان سمنان فعالیت دارد که از این تعداد 650 واحد در دولت دهم غیر فعال شد که با ارایه تسهیلات رونق تولید در دولت تدبیر و امید پیش بینی می شود بخش قابل توجهی از این واحدها به چرخه تولید برگردد.
به گزارش ایرنا، در 9 ماه گذشته نرخ بیکاری در استان سمنان 8.9 درصد و سه درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.
استان سمنان بیش از 700 هزار نفر جمعیت دارد.
7339/6026
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال