سه کارمند سازمان بین المللی مهاجرت در لیبی ربوده شدند

الجزیره-ایرنا- منابع امنیتی لیبیایی روز شنبه اعلام کردند، افراد مسلح ناشناس ،سه کارمند سازمان بین المللی مهاجرت را در شهر «سبها» واقع در جنوب لیبی ربودند.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری « بوابه افریقیا الاخباریه» سرتیپ «الساعدی محمد علی » رئیس اداره امنیت سبها گفت، این اداره گزارشی مبنی بر ربوده شدن سه تن از کارکنان سازمان بین المللی مهاجرت در مسیر طرابلس به شهر «الشاطی» واقع در نزدیکی سبها دریافت کرد.
وی افزود: دو نفر از ربوده شدگان لیبیایی و یک نفر زنی فلسطینی تبار و دارای تابعیت اسپانیایی به نام «رانیا خرمه» بود .
محمد علی در خصوص این سه نفر گفت: دو نفر از ربوده شدگان لیبیایی در یکی از محله های سبها پیدا شدند .
وی افزود: تماس هایی با روسا و بزرگان قبایل در سبها و جنوب برقرار شده است تا آن یک نفر نیز پیدا شود .
سازمان بین المللی مهاجرت در لیبی در چارچوب تلاش برای کمک به بازگرداندن مهاجران غیر قانونی به کشورهایشان، پیوسته اقدام به بازدیدهای میدانی از جنوب لیبی می کند و کارکنان آن معمولا در شهر سبها واقع در 800کیلومتری جنوب غربی طرابلس پایتخت این کشور اقامت می گزینند.
لیبی از زمان سقوط حکومت قذافی در سال 2011 دستخوش جنگ و ناآرامی است. این هرج و مرج سبب تقویت گروه های تندرو و تروریستی در این کشور شده است و داعش نیز با شکست های پیاپی در عراق و سوریه سعی در تقویت جایگاه خود در این کشور دارد.
اکنون دو دولت در لیبی وجود دارد: دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس که مورد حمایت جامعه جهانی است و دیگری دولت طبرق در شرق لیبی(دولت موقت) به ریاست «عبدالله الثنی » . ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش این کشور نیز شخصیتی قدرتمند و مورد تایید پارلمان لیبی است.
خاورم **2041**انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال