بازتاب تحولات اخیر پرونده توافق هسته ای در رسانه های شمال آفریقا؛

رسانه های شمال آفریقا: ایران توافق هسته ای راغیر قابل مذاکره می داند

الجزیره-ایرنا- رسانه های عربی در کشورهای شمال آفریقا به ویژه رسانه های مصری تحولات اخیر پرونده هسته ای و از جمله سخنان وزیر خارجه ایران را پوشش خبری دادند و نوشتند، ایران تاکید می کند توافق هسته ای غیر قابل مذاکره است.

پایگاه خبری «المصری الیوم » نوشت: وزیر خارجه ایران با اشاره به اینکه آمریکا نیز باید همانند ایران به همه بندهای توافق هسته ای پایبند باشد، گفت:توافق هسته ای غیر قابل مذاکره است.
المصری الیوم در ادامه به نقل از وزیر خارجه ایران نوشت: سیاست ترامپ باعث تلاش های ناامیدانه ای برای تضعیف توافق مستحکم چند جانبه می شود و نقض آشکار بندهای 26، 28و 29 آن است.
پایگاه خبری روزنامه «الشروق » الجزایر نیز نوشت: ایران تاکید کرده است که هیچ اقدامی خارج از تعهدات خود در چارچوب توافق هسته ای انجام نمی دهد و مخالف هرگونه تغییری در توافق هسته ای در زمان کنونی و در آینده است و اجازه نمی دهد توافق هسته ای به مسائل دیگر ربط داده شود.
الشروق افزود:ایران، آمریکا را به ادامه اعمال خصمانه ضد مردم ایران متهم کرد و هشدار داد به هرگونه تصمیم و اقدام خصمانه و غیر قانونی دولت ترامپ ضد خود پاسخ می دهد.
پایگاه خبری «الیوم 24» مغرب نیز نوشت:ایران در پاسخ به تهدیدهای آمریکایی ها اعلام کرد که برای هر سناریویی آماده است و در عین حال وزیر خارجه ایران نیز گفت هراقدامی درجهت تضعیف توافق هسته ای مردود است.
پایگاه خبری «البوابه» مصر نیز نوشت: وزیر خارجه ایران از تلاش های ترامپ برای تضعیف توافق هسته ای انتقاد کرد و گفت:آمریکا به جای سخنان خسته کننده، باید به توافق هسته ای احترام بگذارد.
البوابه در ادامه نوشت: وزیر خارجه ایران گفت دشمنی ترامپ با توافق هسته ای و ایران مانع عادی سازی روابط تجاری و اقتصادی با ایران بر اساس بندهای توافق هسته ای می شود.
پایگاه خبری «صدی البلد » مصر نیز نوشت: ایران تاکید کرده است که توافق هسته ای قابلیت مذاکره دوباره را ندارد.
پایگاه خبری «الاسبوع» نیز نوشت: وزیر خارجه ایران تاکید کرده است کشورش هیچ اقدامی خارج از چارچوب توافق هسته ای انجام نمی دهد و مخالف هرگونه تغییری در توافقنامه امضا شده است.
پایگاه خبری «بوابه فیتو » نیز نوشت: سخنان ترامپ بر خلاف بندهای توافق هسته ای است، آمریکا باید به صورت کامل پایبند توافق هسته ای باشد .
خاورم **2041**انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال