رئیس فراکسیون اتحادیه میهنی در پارلمان عراق:

انتخابات عراق برغم تلاش برخی گروهها در موعد مقرر برگزار می شود

اربیل- ایرنا – آریز عبدالله رئیس فراکسیون اتحادیه میهنی کردستان عراق در پارلمان عراق در کنفرانسی مطبوعاتی از تلاش برخی جریانها بدون اشاره به اسامی آنها برای تعویق انتخابات عراق که قرار است در 12 ماه می سال 2018 میلادی (22 اردیبهشت 97) برگزار شود خبر داد.

وی که در یک کنفرانس مطبوعاتی در اربیل سخن می گفت با اعلام این مطلب گفت: از سوی برخی گروهها تلاش می شود انتخابات پارلمانی عراق در تاریخ تعیین شده برگزار نشود ولی به باور ما انتخابات در تاریخ مقرر برگزار خواهد شد.
رئیس فراکسیون اتحادیه میهنی کردستان عراق در پارلمان عراق با پیش بینی اینکه بودجه سال 2018 عراق در پارلمان این کشور تصویب نخواهد شد اظهار کرد: قانون بودجه برای سال جدید آنقدر بد است که قطعا در پارلمان عراق رای نخواهد آورد.
نامبرده افزود: برای اینکه بودجه رای بیاورد باید توافق حاصل شود و وقتی هم که گفتگویی وجود ندارد چگونه می شود توافق کرد، العبادی هنوز حاضر به گفتگو در این خصوص نیست.
این عضو کرد پارلمان عراق در ارتباط با اینکه آیا وزارت نفت عراق به همکاری خود با یک شرکت نفتی متعلق به کردستان عراق در کرکوک خاتمه خواهد داد یا نه گفت: پارلمان عراق از سال 2014 به این سو در خصوص فروش نفت کردستان عراق تحقیق می کند و در خصوص توصیه پارلمان عراق به وزارت نفت برای عدم ادامه همکاری با شرکت نفتی «کارگروپ» بعید می دانیم این اتفاق بیافتد چرا که با خروج این شرکت از نفت کرکوک دو پالایشگاه بزرگ کردستان عراق که انرژی دهوک و موصل را تامین می کنند تعطیل و صدها تن بیکار خواهند شد، از این رو وزارت نفت بعید است دست به چنین اقدامی بزند.
خاورم**351**380**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال