شیخ ابراهیم زکزاکی پس از دو سال در میان خبرنگاران حاضر شد

الجزیره-ایرنا- نیروهای امنیتی نیجریه امروز شنبه برای مدت کوتاهی اجازه دادند شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه در جمع خبرنگاران حاضر شود و به سوالات آنان پاسخ دهد.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری «دیلی نیجرین» این نخستین بار از دو سال پیش تاکنون است که شیخ زکزاکی در میان خبرنگاران حاضر می شود.
یکی از خبرنگاران ابتدا به ایشان گفت: می توانیم کمی با شما سخن بگوییم، شیخ زکزاکی با نوعی مزاح گفت اگر آن ها (نیروهای دولتی ) موافق باشند و اجازه بدهند، بله.
شیخ زکزاکی در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او سوال کرد اکنون چه حسی دارید، گفت: احساس بهتری دارم، نگهبانان به من اجازه داده اند پزشک شخصی خود را ببینم ، خدا را شکر در حال بهبودی هستم.
رهبر جنبش اسلامی نیجریه در پاسخ به خبرنگاری که گفت، مطلب دیگری می خواهید بگویید، افزود: من از همه شما به خاطر دعاهایتان تشکر می کنم.
شیخ زکزاکی در حالی در جمع خبرنگاران برای مدت بسیار کوتاهی حاضر شد که گردنش با یک پروتز(گردنبند طبی ) بسته شده بود و با کمک عصا راه می رفت.
شیخ زکزاکی در دسامبر 2015 در حمله ارتش نیجریه به منزلش ، زخمی، دستگیر و همراه همسرش روانه زندان شد. پیش از این خبرهایی مبنی بر وخامت حال این روحانی 65 ساله در زندان منتشر شده بود.
دادگاه نیجریه دوم دسامبر سال ۲۰۱۶ حکم آزادی وی را از زندان صادر کرد اما دستگاه امنیتی نیجریه از آزادی شیخ زکزاکی طفره می رفت.
چندی پیش شیخ «آدم سوهو» عضو ارشد حرکت اسلامی نیجریه گفته بود: متاسفانه شیخ زکزاکی چشم چپ خود را بر اثر حمله نظامیان در دو سال قبل از دست داده‌است و چشم راستشان نیز با مشکل مواجه است؛ وضع بهداشتی و سلامتی ایشان و همسرشان رو به وخامت است و هر دوی آنها به پزشک برای مداوای خود نیاز دارند اما اجازه داده نمی شود پزشک، شیخ زکزاکی و همسرشان را ببیند.
خاورم **2041**انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال