روسیه: شهرک سازی اسراییل در کرانه باختری غیرقانونی است

مسکو - ایرنا - وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای از ادامه شهرک سازی رژیم صهیونیستی درکرانه باختری انتقاد واعلام کرد که این اقدامات غیرقانونی امکان برقراری صلح عادلانه و توافق بین فلسطین و اسراییل (رژیم صهیونیستی) را کاهش می دهد.

به گزارش ایرنا، وزارت خارجه روسیه روز شنبه در بیانیه خود با اشاره به تایید طرح ساخت بیش از یکهزار واحد مسکونی در 20 شهرک صهیونیست نشین در کرانه باختری رود اردن نوشت: مسکو بر موضع اصولی خود در غیرقانونی بودن شهرک سازی اسراییل در اراضی فلسطین ازجمله قدس شرقی تاکید دارد.
رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه دهم ماه ژانویه جاری طرح احداث بیش از یکهزار واحد مسکونی در 20 منطقه در کرانه غربی رود اردن را اعلام کرد.
در بیانیه وزارت خارجه روسیه گفته شده است: این سیاست اسراییل به ایجاد شرایط برای برقراری مذاکرات مستقیم بین فلسطین و اسراییل که در چارچوب آن باید راه حلی برای تمام مسائل مربوط به تعیین موقعیت حقوقی (فلسطین) پیدا کرد، کمک نمی کند.
در بیانیه آمده است: بدیهی است که ادامه شهرک سازی اسراییل، دورنمای تحقق راهکار ایجاد دو دولت برای حل مناقشه فلسطین و اسراییل را از بین می برد و امکان برای دستیابی به صلح عادلانه و پایدار در منطقه خاورمیانه را کاهش می دهد.
به گزارش رسانه ها، کمیته عالی‌ برنامه ریزی مدنی وابسته به سازمان های نظامی رژیم صهیونیستی که اشغال سرزمین های فلسطین را مدیریت می‌ کند، ساخت 1122 خانه در 20 شهرک را تصویب کرد.
برای دریافت تازه ترین خبرهای بین المللی از ایران و جهان با استفاده از لینک زیر وارد کانال تلگرام ما شوید.
https://t.me/joinchat/AAAAAEAtzWzGcxcKfBowNw
اروپام**1346* *391* رحمت الله خدادادی**انتشاردهنده: عزیز موسوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال