مربی تیم ملی کاراته: شانس بالایی برای موفقیت در المپیک داریم

تهران- ایرنا- «حسین روحانی» مربی تیم ملی کاراته بزرگسالان ایران، گفت: در صورت حمایت از سوی نهادهای ورزشی کشور، شانس بالایی برای موفقیت در بازی های المپیک 2020 داریم.

روحانی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا، تصریح کرد: مرحله سوم اردوهای آماده سازی را آغاز کرده ایم و طبق برنامه ریزی انجام شده، روند آماده سازی نفرات را پیش می بریم.
وی با اشاره به اینکه نخستین مرحله لیگ جهانی در سال 2018 از ششم بهمن ماه در فرانسه آغاز می شود، گفت: همه کشورهای مطرح در کاراته به دنبال شروع قوی در سال جدید میلادی برای رسیدن به سهمیه المپیک هستند و ایران نیز می خواهد با اقتدار کارش را آغاز کند.
روحانی با بیان اینکه مراحل مختلف لیگ جهانی که دارای امتیاز رنکینگ المپیک است هر ماه برگزار می شود، افزود: بر این اساس، آمادگی بدنی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اکنون با حضور «نعیما خواجوی» از بدنسازان مطرح ورزش کشور در تیم ملی کاراته به خوبی بازیکنان آماده حضور در رویدادهای گوناگون می شوند.
وی در مورد برنامه های متعدد پیش روی تیم ملی کاراته ایران در سال 2018، گفت: برنامه اصلی فدراسیون و کادر فنی، موفقیت در بازی های آسیایی جاکارتا و قهرمانی جهان در اسپانیا است.همچنین، قهرمانی آسیا و مراحل مختلف لیگ جهانی را در پیش داریم که آنها را نیز نباید فراموش کرد.
روحانی در مورد کسب سهمیه المپیک 2020 و شانس مدال آوری کاراته ایران در بزرگترین رویداد ورزشی جهان، توضیح داد: فردی واقع گرا هستم، اما معتقدم می توانیم در هر سه وزن المپیک ابتدا به سهمیه رسیده و حتی شانس بالایی برای مدال آوری داریم. امیدوارم برنامه ریزی و حمایت به گونه ای باشد تا به این مهم دست یابیم.
وی در مورد انتخابات کمیته ملی المپیک که روز دوشنبه هفته جاری برگزار می شود، گفت: دوست دارم شرایطی رقم بخورد که مدیران ورزش به کاراته و دیگر رشته های مدال آور از لحاظ تزریق بودجه و حمایت های دیگر، کمک کنند و فدراسیون ها را تنها نگذارند.
روحانی که قرار بود هدایت تیم ملی ازبکستان را برعهده بگیرد در خصوص طولانی شدن پروسه این مساله، توضیح داد: اکنون فقط تمرکزم به تیم ملی ایران معطوف است و نگران حضور در ازبکستان و دیگر مسائل نیستم.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**3783**1368
خبرنگار: امیر میرزاییان** انتشار: خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال