اقبالی: دلالان تصمیم گیرنده اصلی فوتبال/مدیران استقلال در انتخاب دستیاران شفر دقت کنند

تهران- ایرنا- 'مسعود اقبالی' مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا، گفت: دلالان در فوتبال ایران تصمیم گیرنده اصلی در انتخاب مربیان و بازیکنان هستند و به همین دلیل امروز شاهد حضور مربیان و بازیکنان خارجی بی کیفیت در لیگ هستیم.

اقبالی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص برگزاری هفته نوزدهم لیگ برتر، گفت: پرسپولیس تیم بسیار ایده آلی است که با آرامش کار خود را در صدر جدول دنبال می کند و می توان از حالا این تیم را قهرمان دانست.
وی تصریح کرد: وضعیت استقلال کاملا با پرسپولیس متفاوت است. استقلال روز گذشته در نیمه نخست عملکرد خوبی داشت، اما در نیمه دوم بسیار بد عمل کرد.
مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا، گفت: «وینفرد شفر» به دنبال استفاده از بازیکنانی است که می توانند در فصل های آینده به استقلال کمک کنند و برای رسیدن به این مهم نیاز به زمان زیادی دارد.
وی اظهار کرد: استقلال در کار تیمی و به خصوص در کار هجومی هنوز به شرایط خوبی نرسیده و دلیل آن بالا بودن سن بازیکنان خط حمله و هافبک است.
مربی اسبق تیم فوتبال استقلال تهران، گفت: شفر باید روی دو بازیکن هجومی خود به قطعیت برسد و در بازی های آینده از آنها بیشتر استفاده کنند تا آنها نیز بتوانند خود را با خط هافبک هماهنگ کنند.
وی تصریح کرد: اگر بخواهم استقلال را در مجموع بررسی کنم، این تیم با شفر شرایط بسیار بهتری نسبت به زمان منصوریان دارد، اما ایراد شفر کادرفنی او است که یا از فوتبال ایران شناخت ندارند یا پتانسیل لازم برای نشستن روی نیمکت این تیم را ندارند.
اقبالی خاطرنشان کرد: مدیران باشگاه های ما به جای استفاده از دستیاران خارجی ضعیف می توانند از مربیان ایرانی توانمند در کنار این مربیان خارجی بهره ببرند تا هم به مربیان خود فرصت داده باشند و هم ارز را از کشور خارج نکنند.
وی افزود: متاسفانه دلالان در آوردن و اخراج مربیان نقش زیادی دارند و حتی این افراد در آوردن بازیکنان نیز نقش دارند و کل فوتبال ما با مدیریت آنها کارش را ادامه می دهد.
مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا، گفت: کلاس حرفه ای مربیگری با تدریس مدرس خارجی در تهران در کمپ تیم های ملی در حال برگزاری است که 24 عضو دارد و تنها «یحیی گل محمدی» و «مجید صالح» در لیگ برتر مربیگری می کنند و سایر نفرات یا تیم ندارند یا در لیگ های پایین تر فعالیت می کنند.
وی افزود: مدرس خارجی این کلاس از اینکه فقط دو نفر تیم دارند بسیار متعجب شده بود و ای کاش مدیران باشگاه های ما به جای آوردن دستیاران و مربیان خارجی به مربیان با دانش فوتبال خودمان میدان بدهند.
اقبالی خاطرنشان کرد: تا زمانی که در فوتبال ایران به بخش پایه توجه نشود، ما حق نداریم آرزوی صعود از گروه خود در جام جهانی یا پیشرفت در فوتبال و رسیدن به کشورهایی چون ژاپن را داشته باشیم.
مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا، گفت: مدیران باشگاه های ما بسیار غیرحرفه ای هستند و در زمان انتخاب سرمربی و مربی به جای اینکه نظر کمیته فنی را بخواهند خودشان تصمیم می گیرند و بعد از کسب نتایج ضعیف پاسخگو هم نیستند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **9118**1368
خبرنگار: سید جواد بشیری** انتشار: خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال