دبیر کنگره بین المللی پزشکی شخصی:

پیش آگاهی، تشخیص و درمان با استفاده از ژنوم فرد انجام می شود

تهران- ایرنا- دبیر دومین کنگره بین المللی پزشکی شخصی با اشاره به این که پزشکی شخص محور علم نوینی در کشور است گفت: در این علم با استفاده از ژنوم فرد قادر خواهیم بود شرایط افراد را در حوزه های مختلف پیش آگاهی، تشخیص و درمان نسبت به ویژگی های شخصی آنها بررسی کنیم.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر محمدعلی صارمی روز شنبه در کنگره بین المللی پزشکی شخصی ایران با اشاره به رویکرد کنگره به موضوع سرطان و پزشکی شخصی و روش های درمانی جدید، گفت: به دلیل اهمیت بیماری سرطان، موضوع کنگره امسال به آن اختصاص پیدا کرده است و در روزهای آتی در کارگاه ها و سخنرانی ها با محوریت آن به تبادل اطلاعات میان پزشکان و اساتید کشورهای مختلف خواهیم پرداخت.
دبیر دومین کنگره بین المللی پزشکی شخصی از اولین جشنواره ملی اختراعات و ابداعات حوزه سلامت در این کنگره خبر داد و گفت: دستاوردها و روش های نوین پزشکی در حوزه درمان سرطان و نشست سیاستگذاری خبرگان حوزه پزشکی شخصی و بانک داده ها، در این کنگره بررسی و برگزار خواهد شد.
وی همچنین در جمع خبرنگاران از همزمانی رونمایی اولین نسخه ژنوم مرجع ایرانی (ژمیران) در پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم با دومین کنگره بین المللی پزشکی شخصی خبر داد و گفت: پزشکی شخصی یک علم نوین است است و ما در ایران برای پیاده سازی آن اول راه هستیم و با استفاده از ژنوم هر فرد در تلاش هستیم در حوزه های بیماری مختلف به تشخیص و درمان صحیح برسیم.
صارمی اظهار کرد: بیش از 900 مقاله توسط محققان برای کنگره ارسال شده است که حدود 400 مقاله با موضوع سرطان پذیرفته شد و دلیل رد شدن اکثریت مقاله ها عدم همخوانی با موضوع سرطان بود و در واقع اکثریت مقالات در حوزه های علمی قابل دفاع بودند.
کنگره از 23 تا 25 دی ماه سال جاری با میزبانی دانشگاه بقیه الله و سایر دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می شود و در ان میهمانانی از کشورهای آمریکا، بلژیک فرانسه و سوئد حضور دارند.
علمی**9031**
خبرنگار: عادل پازیار ** انتشار: محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال