فینال کشتی پهلوانی در سایه ضعف داوری/ فدراسیون کشتی اشتباهات داوری را پذیرفت

تهران - ایرنا - جلسه ویژه بررسی داوری فینال سنگین وزن کشتی پهلوانی روز شنبه در فدراسیون کشتی برگزار و برخی اشتباهات داوری در این مبارزه اعلام شد.

فینال به اضافه 100 کیلوگرم کشتی پهلوانی روز گذشته در مشهد بین جابر صادق زاده و احمد میرزاپور برگزار شد که در نهایت صادق زاده با شکست حریف خود برای چهارمین مرتبه بازوبند پهلوانی را تصاحب کرد.
البته این مبارزه به دلیل قضاوت نادرست داوران با حواشی همراه بود.
به گزارش روز شنبه فدراسیون کشتی، با توجه به اعتراض رسمی هیات کشتی استان خراسان رضوی به رای داوران در مسابقه فینال سنگین وزن کشتی پهلوانی کشور در روز 21 دی ماه در مشهد، فیلم این کشتی از سه زاویه، چندین بار توسط اعضای حاضر در جلسه بررسی و پس از بحث تبادل نظر نتایج ذیل به جمع بندی اعضای مذکور رسید.
کشتی گیر دوبنده قرمز (جابر صادق زاده) زودتر از سوت آغاز مسابقه، اقدام به زیرگیری کرد که می بایست از سوی داور وسط، کشتی متوقف و دوباره در شرایط قانونی آغاز می شد و اشتباه داور وسط و تعجیل در اعلام آغاز مسابقه، قبل از استقرار کامل دو کشتی گیر در وسط تشک مطابق ضوابط جاری و همچنین اشتباه کادر فنی کشتی گیر دوبنده آبی (احمد میرزاپور) و تاخیر در اعلام چلنج (بیش از 5 ثانیه مطابق ضوابط) برای اعتراض به اقدام کشتی گیر دوبنده قرمز به زیرگیری پیش از سوت داور از دیگر اشتباهات دیدار فینال بود.
همچنین اشتباه رئیس تشک و مدیریت نداشتن مناسب کشتی پس از انجام اشتباه داور وسط، از طریق قطع کشتی و آغاز مجدد آن، اشتباه رئیس تشک و عدم استفاده از فرصت چلنج اعلام شده توسط کادر فنی کشتی گیر دوبنده آبی، برای بازنگری در رای اعلامی و همچنین اشتباه سرپرست فنی مسابقات، پس از اعلام چلنج از سوی کادر فنی کشتی گیر دوبنده آبی، برای باز نگری در رای اعلامی از دیگر موارد اشتباه این مبارزه بود.
فدراسیون کشتی در ادامه اعلام کرد: خلاف مصوبه کمیسیون داوران، هیچ یک از داوران بین المللی درجه یک ویژه در مسابقات قهرمانی کشور کشتی پهلوانی سال1396، حضور نیافتند که این اشتباه متوجه رئیس کمیسیون داوران (محمد ابراهیم امامی) است و خلاف مصوبه کمیسیون داوران وی در این مسابقات حضور نداشت.
با توجه به نتایج فوق الذکر و به منظور احترام به تمامی علاقمندان به کشتی کشور و همچنین ارج گذاری به اصل عدالت در امر قضاوت در مسابقات کشتی، فدراسیون کشتی ایران در خصوص بندهای یادشده و عوامل اجرایی مسئول تصمیم گیری خواهد کرد.
رسول خادم و رضا لایق رییس و دبیر فدراسیون، سیروس پور مشاور عالی فدراسیون، عیسی مومنی مدیر تیم های ملی کشتی های سنتی، طاهرخانی، کریمی و صادقی اعضای کمیته داوران و هاشمی نسب و فروتن دو داور بین المللی که به تازگی بازنشسته شده اند در این نشست حضور داشتند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067**1545
تنظیم: رضا رمضانی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال