رسیدگی به تخلفات 52 شرکت حمل و نقل برون شهری درالبرز

کرج-ایرنا-به منظور نظارت بر اجرای دقیق قوانین و مقررات حمل و نقل برون شهری ، تخلفات 52 شرکت حمل ونقل برون شهری البرز بررسی شد.

غلامرضا موحدی نائینی رئیس اداره حقوقی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز روز شنبه به ایرنا گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 8 نشست کمیسیون ماده 12 استان البرز برگزار و طی آن به تخلفات 52 شرکت حمل و نقل جاده ای داخلی کالا و مسافر مستقر در استان البرز رسیدگی شد.
وی در خصوص تخلفات انجام شده در بخش حمل و نقل کالا و مسافر گفت: صدور بارنامه برای وسیله نقلیه فاقد کارت معاینه فنی معتبر و فاقد تجهیزات ایمنی، عدم رعایت ضوابط حمل و نقل محمولات ترافیکی در بخش کالا و صدور صورت وضعیت جهت اتوبوس فاقد تجهیزات ایمنی و حمل بار تجاری با اتوبوس از جمله تخلفات عمده بخش حمل ونقل مسافر از سوی شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر بوده است.
رئیس اداره حقوقی راهداری و حمل ونقل جاده ای استان البرز درخصوص آرای صادره در این جلسات گفت: با توجه به میزان صلاحیت های تفویضی به استان، در مجموع 40 مورد جریمه نقدی، 6 مورد تذکر کتبی و 6 مورد برائت برای شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر صادر شد.
موحدی نائینی افزود : همچنین به پرونده 176راننده متخلف در بخش حمل و نقل کالا و مسافر که تخلفات آنان به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز ارجاع شده بود رسیدگی شد، که اهم تخلفات رانندگان شامل حمل محموله بدون بارنامه، اضافه تناژ و حمل کالای غیر رسمی می شود.
وی با تاکید بر اهمیت ارتقای سطح خدمات قابل ارائه به کاربران بخش حمل ونقل جاده ای و رضایت آنها، افزود: این اداره کل نظارت مستمر بر فعالیت های بخش حمل و نقل جاده ای برون شهری دارد و راه های ارتباطی گسترده ای را با مخاطبان این بخش ایجاد کرده است تا بتواند نظرها، پیشنهادها و شکایت های افراد را دریافت و به آن ها رسیدگی نماید.
تخلفات مربوط به شرکت ها و موسسات حمل و نقلی در کمیسیون موضوع ماده 12 آئین نامه اجرائی تبصره (1) ذیل ماده (31) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، با حضور نماینده صنف مربوطه، رئیس اداره حقوقی و مدیر کل، بررسی و تخلفات رانندگان بخش حمل و نقل عمومی نیز در کمیسیون ماده 11 با ترکیب اعضای فوق الاشاره بررسی و احکام مربوطه صادر می شود.
7410/ 6155خبرنگار:مژگان السادات سجادی** انتشار دهنده : محمد عزیزپور

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال