آغاز مرحله دوم توزیع بسته های یک ماهه مواد غذایی میان زلزله زدگان کرمانشاه

کرمانشاه - ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه، از آغاز مرحله دوم توزیع بیش از 50 هزار بسته مواد غذایی یک ماهه در مناطق زلزله زده استان از روز شنبه خبر داد.

محمدرضا امیریان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: توزیع این بسته ها از صبح امروز آغاز شده است و در کمتر از 10 روز به پایان می رسد.
وی خاطرنشان کرد: ارزش هر بسته غذایی بین 2 میلیون و 500 هزار تا سه میلیون ریال و شامل برنج، روغن، انواع کنسرو، حبوبات، قند و شکر، چای و دیگر اقلام است.
امیریان ادامه داد: در این بسته ها، علاوه بر مواد غذایی، اقلام مورد نیاز دیگر مانند لوازم بهداشتی و دارو نیز پیش بینی شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه در ادامه با اشاره به صدور 51 هزار دفترچه امدادی در مناطق زلزله زده استان گفت: بسته های یک ماهه براساس اطلاعات ثبت شده افراد در این دفترچه ها توزیع می شود.
وی همچنین با بیان اینکه تاکنون 90 هزار تخته چادر، 40 هزار بخاری برقی و تعداد زیادی چراغ والور و پتو در میان افراد زلزله زده توزیع شده، افزود: درمدت 2 ماهی که از زلزله 7.3 ریشتری می گذرد؛ همکاران ما هر روز اقلام اهدایی هموطنان را میان حادثه دیدگان توزیع می کنند.
امیریان تاکید کرد: هر کدام از خانوارهای زلزله زده که در چادر یا کانکس حضور دارند درصورت نیاز به وسایل گرمایشی، در سریعترین زمان، امکانات مورد نیاز در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: این جمعیت علاوه بر امدادرسانی معمول، گروه های حمایت روانی و دوستدار کودک را نیز به مناطق زلزله زده اعزام کرده تا حمایت های روانی لازم را از خانواده ها و همچنین کودکان به عمل آورند.
وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدام های جمعیت هلال احمر، اعزام تیم های پزشکی و درمانی به مناطق زلزله زده و ارائه خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی به افرادی است که در زلزله دچار ضایعه نخاعی شدند.
امیریان ادامه داد: همکاران تیم درمانی ما 2 روز در هفته خدمات مورد نظر را در چادرها و کانکس ها به افراد حادثه دیده نخاعی ارائه می کنند.
در مرحله اول توزیع بسته های یک ماهه که از چهارم تا دهم آذر انجام شد، بیش از 51 هزار و 550 بسته مواد غذایی میان زلزله زدگان استان کرمانشاه توزیع شد.
این بسته ها که شامل موادغذایی و خشکبار، ست بهداشتی، گالن پلاستیکی، زیرانداز و دارو بود در اختیار زلزله زدگان شهرها و روستاهای سرپل ذهاب، قصرشیرین، اسلام آبادغرب، ازگله، ثلاث باباجانی، دالاهو، ریجاب و گیلانغرب قرار گرفت.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان نیز که در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد باعث کشته شدن 620 تن و مصدومیت 12 هزار و 386 نفر شد.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال