مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در گفت وگو با ایرنا:

تیم امداد و نجات ایران آماده ورود به کشتی سانچی شد

پکن - ایرنا - با تشریح آخرین وضعیت عملیات اطفای آتش نفتکش سانچی در چین گفت: تیم عملیات امداد و نجات ایران عصر امروز وارد شانگهای شد و اعضای تیم برای ورود به کشتی آماده هستند.

«سیروس کیان ارثی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا در مورد اینکه چرا تیم امداد وارد کشتی نمی شود؟، گفت: شرایط برای ورود به کشتی فراهم نیست از جمله دمای بالای کشتی و همچنین انفجارهای مستمر این کار را تاکنون غیر ممکن کرده است.
وی افزود: شرایط بد آب و هوایی و همچنین موج هایی که ارتفاع آنها به بیش از 7 متر می رسد نیز از دیگر موانع ما در ورود تیم نحات به کشتی است .
به گفته وی، ساعت 8 صبح امروز کمیته ویژه ورود به کشتی متشکل از متخصصان ایرانی و چینی تشکیل شد و تمام طرح های ممکن برای ورود به کشتی مورد بررسی قرار گرفت.
کیان ارثی گفت: مشاورین که از هلند و آلمان برای این کار انتخاب شده اند در کنار ما بودند و تمام نقشه ها، ورودی ها و همچنین نوع طرح های مختلف برای ورود به کشتی را با همدیگر بررسی کردیم.
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران افزود: امروز چینی ها نسبت به روزهای قبل با قدرت کامل تری کار اطفا را انجام دادند و اگر به همین صورت فعالیت خود را ادامه دهند و شرایط جوی هم مناسب باشد فکر می کنم تا فردا آتش خاموش شود.
نفتکش ایرانی حامل 136 هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دی ماه پس از برخورد یک کشتی باری با آن، طعمه حریق شد.
کشتی فله بر هنگ کنگی به نام «کریستال» با مالکیت یک شرکت لجستیکی در استان «جه جیانگ» چین حاوی 64 هزار تن غله بود که از آمریکا به مقصد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین می رفت و در بین راه به کشتی نفتکش «سانچی» با مالکیت شرکت «برایت» از جمهوری اسلامی ایران برخورد کرد.
این حادثه سبب انفجار و آتش سوزی در کشتی نفتکش شد و از 32 سرنشین آن شامل 30 نفر ایرانی و 2 تن بنگلادشی خبری نیست.
البته دوشنبه پیکر یکی از خدمه های ایرانی این نفتکش در سه مایلی محل حادثه کشف شد.
عملیات برای اطفای حریق و تعیین سرنوشت 31 خدمه نفتکش همچنان ادامه دارد.
شبد**آساق**1904 **1010
**آساق**1904**انتشار:حسن معظمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال