ربیعی: هماهنگی برای ورود 6 کشور دیگر به عملیات اطفاحریق از گزینه های پیش رو است

تهران-ایرنا- «علی ربیعی» مسئول کمیته ویژه رسیدگی به حادثه نفتکش ایرانی در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت:هماهنگی ورود شش کشور دیگر به عملیات اطفای حریق از گزینه های پیش رو است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، ربیعی در صفحه توئیتر خود نوشت: جان هر ایرانی برای ما مهم است،‌ شبانه روزی تلاش می کنیم و بیم و امید داریم.
وی تاکید به سفیر چین برای 24 ساعته شدن عملیات اطفاحریق را از برنامه های خود برای رسیدگی به وضعیت کشتی حادثه دیده دانست و افزود: اجاره آتش خوار ژاپنی و اعزام آن به محل از دیگر برنامه ها است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به اعزام تیم خبره نجات و امداد ایران به محل حادثه اشاره کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حکم رئیس جمهوری به عنوان مسئول کمیته ویژه رسیدگی به حادثه نفتکش ایرانی انتخاب شده است.
به گزارش ایرنا، نفتکش ایرانی حامل 136 هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دی ماه پس از برخورد یک کشتی باری با آن، طعمه حریق شد.
کشتی فله بر هنگ کنگی به نام «کریستال» با مالکیت یک شرکت لجستیکی در استان «جه جیانگ» چین حاوی 64 هزار تن غله بود که از آمریکا به مقصد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین می رفت و در بین راه به کشتی نفتکش «سانچی» با مالکیت شرکت «برایت» از جمهوری اسلامی ایران برخورد کرد.
این حادثه سبب انفجار و آتش سوزی در کشتی نفتکش شد و از 32 نفر سرنشین آن شامل 30 نفر ایرانی و دو بنگلادشی خبری نیست و تنها پیکر یکی از خدمه های ایرانی این نفتکش در سه مایلی محل حادثه کشف شده است.
کشتی باری چینی که حامل غلات آمریکایی بود، آسیب جزیی دید و 21 خدمه آن که همگی اتباع چین هستند، نجات یافته اند.
عملیات برای اطفای حریق و تعیین سرنوشت 32 خدمه نفتکش همچنان ادامه دارد.
اقتصام **2078**1368
خبرنگار: محمد مهدی بهرامی * انتشار: خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال