سفیر ایران در گفت و گو با رادیو بین المللی فرانسه:

برجام یک موافقتنامه بین المللی است و آمریکایی ها باید پایبند باشند

تهران- ایرنا- «ابوالقاسم دلفی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه امروز جمعه در مصاحبه با رادیو بین المللی فرانسه ( RFI ) گفت: برجام یک موافقتنامه بین المللی است و آمریکایی ها موظفند به تعهدات بین المللی خود عمل کنند و به آن پایبند باشند.

به گزارش ایرنا، دلفی که در مورد توافق هسته ای، تصمیم مقامات در زمینه تعلیق تحریم ها یا خروج از برجام و همچنین وقایع کشورمان با این رسانه فرانسوی سخن می گفت، در پاسخ سوالی در مورد واکنش جمهوری اسلامی ایران نسبت به تصمیم احتمالی ترامپ رئیس جمهور آمریکا در زمینه خروج از توافق هسته ای اظهار داشت: برجام یک موافقتنامه بین المللی است و آمریکایی ها موظفند به تعهدات خود تحت این موافقتنامه پایبند باشند. ما برای شرایط مختلف پیش بینی های مختلفی انجام داده ایم ولی مهم این است که تصمیم و عملکرد اروپا چه خواهد بود.
وی افزود: آنچه دیروز در نشست EU3+1 در بروکسل شاهد آن بودیم و نهایتا مکالمه تلفنی آقای امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه با ترامپ اقدامی لازم بود. اما این مواضع کافی نبوده و اروپا بایستی تلاش های بیشتر و ملموس تری در جهت رفع موانع موجود در زمینه همکاری های اقتصادی شرکت های اروپایی با ایران انجام دهد.
سفیر کشورمان در فرانسه در ادامه در تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص برجام اظهار داشت: رهیافت جمهوری اسلامی ایران بر چگونگی تامین منافع ملی و امتیازاتی که کشورمان باید طبق توافق هسته ای از آن بهره مند شود، استوار می باشد.
دلفی در پاسخ به سوال مجری رادیو بین المللی فرانسه در خصوص وقایع اخیر درکشورمان اظهار داشت : تظاهرات مسالمت آمیز و ناخرسندی مردم ایران نسبت به برخی سیاست های اقتصادی با دخالت خارجی خصوصا از ناحیه آمریکا به خشونت کشیده شد. اما مردم ایران با هوشمندی صف خود را از خشونت طلبان جدا کردند و در حال حاضر شرایط عادی است. دولت نیز بر حقوق مردم مبنی بر برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران تاکید و حمایت کرده است.
شایان ذکر است که مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران با رادیو بین المللی فرانسه در یکی از پرشنونده ترین ساعات مجله خبری صبحگاهی که از استقبال فراوان در بین شنوندگان فرانسوی و کشورهای فرانکفون برخوردار است، انجام شد.
اروپام**1485
ناشر: مدنی

برای دریافت تازه ترین خبرهای بین المللی از ایران و جهان با استفاده از لینک زیر وارد کانال تلگرام ما شوید.
https://t.me/joinchat/AAAAAEAtzWzGcxcKfBowNw

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال