دولت باکو هزینه سفر خریداران خارجی و صادرکنندگان داخلی را تامین می کند

باکو – ایرنا – دولت باکو ،بر اساس فرمان جدید رئیس جمهوری آذربایجان برای نخستین بار هزینه سفر خریداران خارجی محصولات تولیدی این کشور را تامین می کند ، همچنین با تامین هزینه سفر صادرکنندگان محصولات این کشور به خارج به تشویق صادرات ادامه می دهد.

براساس گزارش روز جمعه ایرنا، به نقل از سایت ریاست جمهوری آذربایجان، هدف فرمان الهام علی اف ،توسعه صادرات محصولات تولیدی این کشور و معرفی هر چه بیشتر آنها به خریداران خارجی است .
بر اساس فرمان رئیس جمهوری آذربایجان، وزارت اقتصاد با در نظر گرفتن روابط اقتصادی و بازرگانی ، ظرفیت های صادرات محصولات غیر نفتی جمهوری آذربایجان و نیز تقاضای صادر کنندگان و فعالان اقتصادی خارجی که قصد سفر به جمهوری آذربایجان دارند،را در سایت این وزارتخانه منتشر خواهدکرد.
همچنین همه مسائل مربوط به سازماندهی سفر های فعالان اقتصادی خارجی از جمله هزینه های مسافرت ، اقامت در هتل از سوی وزارت اقتصاد تامین خواهد شد .
طبق این فرمان ،تعداد شرکت کنندگان در هر سفر نباید بیش از 10 نفر و مدت سفر هم نباید بیش از شش روز باشد ، همچنین تعداد این سفر ها ظرف یک سال نباید بیشتر از 20 بار شود .
همچنین به دستور رئیس جمهوری آذربایجان ، برای ترویج صادرات محصولات تولیدی این کشور ، هزینه سفر فعالان اقتصادی داخلی به خارج از کشور که با هدف بازاریابی و بررسی شرایط بازارهای خارجی انجام می گیرد، از سوی دولت سازماندهی و تامین مالی خواهد شد .
بر اساس این فرمان مدت هر سفر فعالان اقتصادی داخلی به خارج از کشور با هدف ترویج محصولات صادراتی از 4 روز قبلی به 6 روز و تعداد شرکت کنندگان در هر سفر از 20 نفر قبلی به 30 نفر در سال 2018 افزایش یافته است .
بنا به این فرمان رییس جمهوری آذربایجان تعداد سفرهای فعالان اقتصادی به خارج از کشور ظرف یک سال از 20 بار به 25 بار افزایش یافته است .
جمهوری آذربایجان بعنوان کشور نفت خیز که نزدیک به 90 درصد درآمد آن را صادرات نفت و فراورده های نفتی تشکیل می دهد در پی بحران سال های اخیر در بازارهای جهانی نفت ، مانند سایر کشورهای نفت خیز توسعه صادرات غیر نفتی را در اولویت فعالیت های اقتصادی قرار داده است .
آساق ** 337** 1579* انتشار: مرضیه فاتحی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال