امامان جمعه: مردم با حضور در راهپیمایی اتحاد، حمایت خود از ولی فقیه را نشان دادند

استانها- ایرنا- امامان جمعه کشور در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی اتحاد به منظور محکوم کردن اقدامات اخیر در برخی مناطق کشور، گفتند: مردم ایران با این اقدام، بار دیگر حمایت خود از ولی فقیه را به جهانیان نشان دادند.

به گزارش گروه اخبار استانهای ایرنا، خطیبان جمعه سراسر کشور افزودند: مردم ایران اسلامی با هوشیاری و بصیرت، در راهپیمایی اتحاد حضور یافتند و پشتیبانی از ولی فقیه را اعلام کردند.
آنان با یادآوری اینکه دشمنان ایران با اصل نظام اسلامی مخالفند، اظهار کردند: دشمنان برای اقدام های اخیر، برنامه ریزی گسترده کرده بودند ولی با هوشیاری مردم، مانند چهار دهه قبل، شکست خوردند.
گزیده ای از خطبه های امامان جمعه برخی مراکز استان ها به شرح ذیل است:

** مشهد
امام جمعه موقت مشهد گفت: دشمنان باید بدانند که مردم ایران به نظام و انقلاب پایبند هستند و هر مانعی را در این مسیر از بین می برند یا زیر پا له می کنند.
حجت الاسلام محمدباقر فرزانه افزود: ملت ایران با قدرت، شور، نشاط و انگیزه در این مسیر باقی خواهند ماند.
وی با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمع مردم قم اظهار کرد: مورد خطاب قرار دادن مردم ایران به عنوان ملت رشید، وفادار، با بصیرت، با همت و زمان شناس از سوی معظم له، گویای این حقیقت است که مردم ایران به درجه ای از رشد و تکامل رسیده اند که شایسته اینگونه صفت ها هستند.

** آستارا
امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: مردم بصیر و ولایی ایران اسلامی با حضور در راهپیمایی اتحاد و وحدت، جواب دندان شکنی به توطئه های دشمنان نظام دادند.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا با بیان اینکه دشمنان همواره در فکر توطئه های جدید علیه ملت ایران اسلامی هستند، اظهار کرد: باید مردم در مقابل مشکلات به خصوص در حوزه اقتصادی، شکیبا باشند و با همدلی و اتحاد، کشور را به مرزهای توسعه و آبادانی برسانند و مسئولان نیز در برطرف کردن مشکلات مردم همت کنند.

** رشت
امام جمعه موقت رشت گفت: مردم ایران اسلامی با هوشیاری و بصیرت، در راهپیمایی اتحاد حضور یافتند و پشتیبانی از ولی فقیه را اعلام کردند.
حجت الاسلام یوسف صدیق عربانی ادامه داد: موضوعات مربوط به ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور و اشتغال زایی، حرف اصلی مردم بود ولی وقتی دیدند در نا آرامی ها ، اهانت شده و رفتارهایی ساختارشکن صورت می گیرد، راه خود را جدا کرده و بصیرتشان را نشان دادند.

** بوشهر
امام جمعه موقت بوشهر گفت: ناآرامی های اخیر درکشور باعث بصیرت، هوشمندی و بیداری بیش از پیش ملت ایران در برابر دسیسه های دشمنان شد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین دشتی افزود:مردم اقصی نقاط ایران بویژه استان بوشهر درقبال این فتنه ها با حرکتی حماسی واکنش نشان دادند.
وی بیان کرد: حرکت منسجم مردم در قبال فتنه در هیچ جای دنیا به چشم نمی خورد که این گونه مردم بدون صادر شدن دستور در برابر ناآرامی واکنش نشان دهند.

** زنجان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: فتنه ای که در ایران در هفته های گذشته رخ داد، تفاوت های زیادی با فتنه سال 88 و 78 داشت، به خاطر رویدادهای آن در واقع نبرد میان اسلام با ضد اسلام بود.
حجت الاسلام علی خاتمی افزود: سال 88 شعار 'نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران' سر می دادند، در فتنه اخیر هم در یکی از شهرهای ایران فتنه گرها شعار 'نه اسلام، نه قرآن، جانم فدای ایران' سر دادند.
امام جمعه زنجان، گفت: شما که مدعی هستید، در هشت سال دفاع مقدس آنهایی که مقابل دشمن سینه سپر کردند، شما کجا بودید؟

** شهرکرد
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: رضایتمندی رهبری از مردم رمز بقای حرکت در جامعه اسلامی است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، بیانات 19 دی مقام معظم رهبری در جمع مردم قم درباره فتنه 96 را کامل، جامع و دارای نکات فراوان دانست.
وی افزود: رهبری در این بیانات از مردم تشکر ویژه داشتند که این مهم بسیار حائز اهمیت است.

** خرم آباد
امام جمعه موقت خرم آباد گفت: امروزه تنها راه حل مشکلات جامعه، اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی است که باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید لطف الله حیات الغیب با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره بر اجرای اقتصاد مقاومتی تاکید می کنند، افزود: مسایل و مشکلات مربوط به بیکاری ، قاچاق، مواد مخدر و آسیب های اجتماعی با عمل به برنامه های اقتصاد مقاومتی حل می شود.
وی به حوادث اخیر کشور نیز اشاره کرد و ادامه داد: ناآرامی های اخیر متشکل از سه ضلع استکبار جهانی، آمریکا و انگلیس و در ضلع دیگر آل سعود و ضلع سوم آن منافقین داخلی بودند که برنامه های آنان را اجرا می کردند اما با حضور همیشگی مردم در صحنه این فتنه برچیده شد.

** شیراز
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به حمایت مسئولان آمریکا از ناآرامی های اخیر و تلاش برای طرح این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت: این تلاش های خصمانه مانند فتنه های دیگر کاخ سفید با حضور مردم در صحنه ناکام ماند.
آیت الله اسداله ایمانی افزود: حضور مردم در راهپیمایی های محکومیت ناآرامی ها به حدی گسترده بود که در باور نمی گنجید؛ نه یکبار در یک شهرستان ، بلکه چند بار در شهرهای مختلف مردم با حضور پررنگ خود جلوی این حرکت ها را گرفتند اما باید توجه داشت که ملت ایران باید هوشیار و بیدار نسبت به توطئه های جدید آمریکا در آینده باشد.

** قم
امام جمعه موقت قم گفت: همه ما در برابر مطالبات مردم مسئولیم و هیچ کس نمی تواند از تکلیف و وظیفه خود شانه خالی کند، مسئولان باید با برنامه های کوتاه مدت و عملی برای پاسخگویی هرچه سریعتر به مطالبات مردم تلاش کنند.
آیت الله سید محمد سعیدی افزود: برای حل مطالبات مردم باید اقدام انقلابی صورت پذیرد و به دور از مصلحت اندیشی، منافع عموم مردم در اولویت برنامه ریزی ها قرار گیرد.
وی ادامه داد: در توطئه اخیر هم مردم ایران در برابر دشمن با اجماع ملی و با غیرت ایستادند و در دهه بصیرت بار دیگر نشان دادند این ملت و انقلاب شکست ناپذیر است؛ ملت ایران نشان داد هرگاه دشمن به فکر اغتشاش و آشوب باشد در صحنه حاضر است و مانند حماسه 9 دی و 19 دی بازهم حماسه خلق می کند و سر دشمنان را به سنگ می زند.

** اهواز
امام جمعه موقت اهواز گفت: اهواز نخستین شهری بود که مردم آن بر علیه افراد هنجار شکن راهپیمایی کردند که به خوبی توسط رسانه ملی و استانی پوشش داده شد.
حجت الاسلام سیدابوالحسن حسن زاده با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری یادآور شد: دشمن در نا آرامی های اخیر تمام امکانات خود مانند شبکه های مجازی و ماهواره ای را به کار بست.
امام جمعه موقت اهواز خاطر نشان کرد: تحلیل مشترک تمام مسئولان از حوادث اخیر اینست که باید بین ناآرامی ها و خواسته های به حق مردم تفکیک قائل شد.

** بیرجند
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه دشمن از دشمنی و فتنه گری دست بردار نیست و همه باید به هوش باشند گفت: همه باید بدانند گرچه فتنه خاموش شد اما دشمن از دشمنی و فتنه گری دست بردار نیست و قضیه بسیار جدی است.
حجت الاسلام محمد مختاری با بیان اینکه حوادث اخیر از جهتی مایه تاسف و از جهتی مایه مباهات و خوشحالی است افزود: آنچه در این ایام و هفته ها اتفاق افتاد باید مورد بررسی بیشتر قرار بگیرد.

** سمنان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت : تا زمانی پا به اسلام و پیرو خط رهبری هستیم دشمن داریم اما اطاعت و حمایت از رهبر معظم انقلاب تنها چراغ راه نجات کشور از توطئه های دشمنان است.
آیت الله سیدمحمد شاهچراغی افزود: فتنه اخیر به مراتب خطرناک تر از فتنه سال 88 بود چون همه دشمنان داخلی و خارجی در این فتنه وحدت داشتند که خوشبختانه ملت ایران با پشتیبانی مثال زدنی از ولایت و نظام جمهوری اسلامی، این فتنه دشمن را دفع کردند.
وی با تاکید بر حل مشکلات جامعه از سوی همه مسوولان گفت : مسوولان نظام جمهوری اسلامی بیش از بیش تلاش ویژه ای به حل مشکلات مردم داشته باشند و بر دغدغه آنان بکاهند.

** ساری
نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت : بصیرت و هوشیاری مردم و پیروی از رهبری همواره عامل بقای انقلاب در چهار دهه اخیر بوده است.
آیت الله نورالله طبرسی افزود: عشق مردم به ولایت فقیه و ارزش های دینی در مقابله با فتنه اخیر برای همه جهانیان به نمایش گذاشته شد و شهروندان به رغم مشکلات معیشتی ، راهشان را از آشوب گران جدا کرده و در برابر ایادی آمریکا ایستادند.
وی گفت : عملکرد آشوب گران اخیر بدتر از داعشیان بود و آنان با آتش زدن قرآن و امامزاده ها ثابت کردند که با محوریت دین و وحدت اسلامی مخالفند و گرانی تنها یک بهانه است.
خطیب جمعه ساری افزود : در عدم صداقت آنان همین بس که شعار 'نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران' را سر می دادند اما پرچم ایران را پایین آورده و به آتش می کشاندند.

** تبریز
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به سخنان اخیر رهبر انقلاب در جمع تعدادی از مردم قم، گفت: امام خامنه ‌‌ای صف معترضان را از آشوبگران جدا کردند و طبق فرموده های ایشان فتنه از بیرون شکل گرفت و عده‌‌ای نیز دایه مهربان‌ ‌تر از مادر شدند، اما ملت آگاه ما نباید غفلت کننند و در این 40 سال ثابت شده که هر موقع راه را درست رفته ایم دشمنان حملات‌ خود را افزایش داده اند.
حجت‌‌الاسلام والمسلمین محمدعلی آل‌‌هاشم افزود: حضور به موقع و دشمن شناسی و بصیرت مردم به توطئه دشمنان پایان داد، اما جایگاه و پایگاه آمریکا روز به روز در منطقه و جهان در حال تضعیف شدن است.

** بندرعباس
نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: واکنش مردم پس از فتنه 88 و 96 نشان داد که مردم همان ملت انقلاب 57 هستند و همواره پای انقلاب اسلامی، آرمان و ارزش های آن ایستاده اند.
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی با اشاره به این که فتنه ها ماندگار نیست و آمریکا باز هم فهمید هیچ غلطی نمی تواند بکند ابراز داشت: حضور آگاهانه مردم در پایان دادن به ناآرامی های اخیر، بار دیگر به بیگانگان ثابت کرد که مردم پشت نظام و ولایت فقیه هستند.

** کرمان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: دشمنان بر روی زخم ها دست می گذارند و از منفذها ورود پیدا می کنند و قشری که در خدمت نظام و انقلاب است و جنگ را مدیریت کرد قشر آسیب پذیر پذیر جامعه است و باید همه به این قشر توجه داشته باشیم.
حجت‌الاسلام حسن علیدادی ‌سلیمانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با ناآرامی های اخیر افزود: ایشان در تحلیل شان حرف از مثلث شوم شرارات( استکبار جهانی، مرتجعین منطقه و منافقان و آشوبگران داخل کشور) زدند.
امام جمعه کرمان بیان کرد: آنها آتش تبلیغاتی را بر روی ذهن مردم ریختند و دنبال این بودند کلید فتنه و آشوب را بزنند و این بار کلید آشوب و فتنه را از شهرهای کوچک زدند چون تحلیل آنها در فتنه 88 این بود نباید بر تهران تمرکز می کردیم و شهرهای کوچک را درگیر می شدند.

** قزوین
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: مردم ایران با حضور به موقع در صحنه پاسخ دندان شکنی به بدخواهان نظام دادند.
آیت اله عبدالکریم عابدینی با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر قدردانی از بصیرت و بینایی و حضور گسترده آحاد مردم، اظهار کرد: خون به ناحق ریختن، توهین به مقدسات دینی ، به آتش کشیدن پرچم جمهوری اسلامی ایران از جمله جنایت های اخیر فتنه گران بود که ملت با غیرت ایران با حضور گسترده خود، نگذاشتند روند شیطانی و صهیونیستی ادامه پیدا کند.

** بجنورد
امام جمعه موقت بجنورد گفت: دشمنان با مشاهده هوشیاری و شجاعت مردم در فتنه اخیر، تلاش دارند تا نوک پیکان حملاتش به سمت ولایت فقیه باشد تا از این طریق به نظام ضربه وارد کنند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمرتضی موسوی جاجرمی اظهار کرد: دشمنان هر بار که تلاششان در برابر ایران با شکست روبه رو شده، نوک پیکان حمله را به سمت رهبری نشانه رفته اند.
حجت الاسلام موسوی جاجرمی با اشاره به اینکه مردم ایران در فتنه اخیر پیروز بودند گفت: اسلام ناب محمدی نعمتی است که به ملت ایران رسیده و همین اسلام سبب پیروزی ایران است.

** همدان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: خیل تهمت ‌ها، توهین ‌ها، بی ‌نظمی‌ ها و ناآرامی های اخیر ناشی از نبود شناخت حق از باطل بود.
آیت الله غیاث الدین طه محمدی اعتقاد به دین را باعث حضور گسترده مردم در حماسه ای بزرگ در برابر ناآرامی های اخیر ارزیابی و اضافه کرد: درک عمیق از دین و شناخت حق از باطل باید مورد توجه همگان باشد.
وی با قدردانی از حضور حماسی و پرشور مردم در مقابل ناآرامی ها، گفت: قیام جانانه امت در سرکوب عاملان ناآرامی های اخیر، تو دهنی محکمی به آمریکایی ها و اسرائیلی ها و حرکتی در راستای دفاع از ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

** یاسوج
امام جمعه یاسوج گفت: بروز ناآرامی ها و برخی حرکت های ساختارشکنانه اخیر در برخی مناطق کشور این نکته را یادآوری می کند که مسئولان و دولتمردان از مطالبات و خواسته های به حق ملت و مردم از دشمنی و کینه ورزی های دشمنان نباید غفلت کنند.
حجت الاسلام و المسلیمن سید علی اصغر حسینی اظهار داشت: ضرورت اتحاد و انسجام مردم در برابر بدخواهان و تلاش و تدبیر مسئولان برای عبور از مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به ویژه محرومان جامعه همواره از تاکیدهای مهم رهبری در راستای خنثی سازی توطئه های دشمنان و عبور از بحران ها است.
وی با تقدیر از حضور با صلابت ملت بزرگ ایران اسلامی به ویژه مردم کهگیلویه و بویراحمد در خنثی سازی آشوبگری های اخیر و مایوس کردن مجدد دشمنان، گفت: دشمن همواره در کمین است و از هر فرصتی برای ضربه زدن به اساس و آرمان های انقلاب استفاده خواهد کرد.
1772
تنظیم و انتشاردهنده: مجید ملازاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال