امام جمعه موقت تهران:

انقلابی بمانید و گفتمان انقلاب را حفظ کنید/هزاران بار از مردم تشکر می کنیم

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت تهران گفت: همیشه بسیجی و بیدار باشید و هوشمندانه زندگی کنید. تا زمانی که ارزش های دینی را مهم می دانیم و زیر پرچم ولایت هستیم، دشمن عنادش را روز افزون می کند. لذا این هشدار است که باید انقلابی بمانید و گفتمان انقلاب را حفظ کنید.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین «کاظم صدیقی» در خطبه دوم نماز جمعه تهران افزود: دشمن خائن قسم خورده ای که چشم دیدن دین خدا را ندارد و استقلال هیچ کشوری را برنمی تابد، در طول 40 سال گذشته همواره از مردم ایران سیلی خورده است.
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به حادثه عبرت انگیز اغتشاشات اخیر، اظهار داشت: در این آشوب ها صف ها مشخص می شود و دوست و دشمن خود را در بحران ها نشان می دهند و در فراز و نشیب ها گوهر افراد جامعه نمود می یابد.
صدیقی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره اغتشاشات اخیر، گفت: این اغتشاش عوامل بیرونی دارد و طراحی شده و سازمان یافته است. ماه ها شیطان بزرگ، صهیونیست ها، عربستان و پادوهای آنان -در راس آنان منافقین آدمکش، بدبخت و آواره- برنامه ریزی کرده بودند.
وی افزود: آنهایی که فکر می کنند انقلاب تمام شده، گفتمان انقلاب را به حاشیه می رانند، حاشیه سازی می کنند و با مسایل جزئی به دنبال ارضای هوس های خود هستند و تا احساس کنند مشکل دارید برای آتش زدن شما از نقطه مشکل شما وارد می شوند، این بیداری بعد از بیداری هاست .
خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: دولت نیروهای انقلابی را از گردونه سنگرهای خدمت بیرون نکند که آسیب می بیند، ضعیف می شود و نمی تواند مملکت را اداره کند. این مملکت با انقلاب، استقلال پیدا کرده و با انقلاب می تواند مشکلات را حل کند.
صدیقی با بیان اینکه روحیه اشرافی هیچگاه برای جامعه مفید نبوده است و نمی شود با این روحیه خلاء های مملکت را پر کرد، گفت: اگر مروری به اموری که در داخل سبب شده دشمن طمع و طراحی کند و پادوهای داخلی را به اغتشاش وادارد، بیاندازیم، مفید خواهد بود.
وی با تاکید بر توجه به فرهنگ و ایمان، افزود: کشور در دوران هشت سال دفاع مقدس هم تحریم بود و هم شرق وغرب مقابل ما بودند اما فرهنگ ایمان، شهادت و حرکت در مسیر ولایت به ما انسجام داد و هدایت الهی را جذب کرد و ما بر معمای جنگ، به لطف خدا پیروز شدیم.
صدیقی اضافه کرد: حالا جنگ نرم فرهنگی و اقتصادی در دستور کار دشمن است و دولت باید در بودجه 97 مجلس شورای اسلامی برای مقابله با آن توجه و اهتمام کند.
وی خاطر نشان کرد: مجلس باید بر بسترهایی که توقعات مردم برطرف نمی شود، نظارت کند و اقتدار خود را نشان دهد و رهرو مدرس باشد و بر اوضاع مملکت اشراف پیدا کند و کم کاری و فساد را کمیسیون های مجلس پیگیری کنند.
امام جمعه موقت تهران گفت: مجلس باید مشکلات اجرائی را برای مردم تشریح کند و نشان دهد که نماینده مردم است و نمی گذارد حق فقرا ضایع شود و گرانی کمر مردم را خم کند و بیکاری سبب بروز عقده شود.
صدیقی افزود: قانون گذاری یعنی تسهیل قانون، نه اینکه قانون روی قانون بگذاریم و کار را پیچیده تر کنیم. پس روانسازی مسایل اجرایی و اقتصادی کار مجلس است و باید موقعیت حساس را درک کند و اینقدر نرمش وعقب نشینی به نفع مملکت نیست ونشان دهد که دیدبان خوبی است.
وی ادامه داد: در بودجه 97 هم برای فرهنگ بودجه ای قابل اعتنا در نظر گرفته نشده است. پیشرفت ما در مسایل علمی کشورمنوط به بودجه است و رکود علمی برای ما عقب ماندگی از قافله تمدن انسانی است و باید پیشرفت علمی داشته باشیم.
صدیقی تصریح کرد:به حوزه های علمیه توجه نمی شود و شرایط مطلوب نیست. بودجه این حوزه نباید درصد کمی در مقابل یک دانشگاه کشور باشد و اگر می خواهیم دین را رواج دهیم، باید برای حوزه های علمیه و مراکز فرهنگی بودجه مناسب پیش بینی کنیم.
وی با تاکید بر اولویت فقرزدایی اقشارآسیب پذیر و پابرهنه ها، گفت: فرزندان این قشر در دفاع مقدس و دفاع از حرم بودند، به حججی ها افتخار می کنیم و از اشراف کسی در صحنه های خطر ندیدیم که سینه سپر کند پس باید بودجه درجهت حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه باشد.
امام جمعه موقت تهران افزود: بعد از چهار دهه از انقلاب وجود فقر درست نیست، این انقلاب متعلق به پابرهنه ها و روستائیان است و آنان باید به نوا برسند نه اشراف مرفه بی درد.
صدیقی خاطر نشان کرد:اولویت دیگر تامین بودجه، مدیریت کارآمد برای اشتغال جوانان است، اینکه چقدر بودجه گذاشتیم حرف وشعار کافی نیست. وعده به اندازه کافی مردم شنیده اند و منتظر عمل واقدام هستند، بیکاری قابل تحمل نیست، بیکاری افسردگی و افسردگی، خشونت و خشونت پرخاش و پرخاش اغتشاش می آورد.
وی گفت: از کاخ های شیشه ای باید بیرون آمد. افراد به هیچ جا دستشان نمی رسد و درآمد خانوادها کم است و جوانان بیکار هستند.
صدیقی افزود: مسئله اصلی اعتنا و احترام به مردم است، شعارهای غربی و وعده های کاذب ابتذال برای مردم خوشایند نیست، مردم را باید تحویل گرفت و اگر مطالباتی دارند، اعتراض آنان را شنید ، مشکلاتشان را حل کرد واگر نمی توانید وعده های بی خودی ندهید و با مردم با صداقت سخن بگویید و کار را بدست خود مردم بدهید.
وی با بیان اینکه باید همه به دنبال رضای خداوند و مردم حرکت کنند، گفت:دین خدا را رواج دهید و دشمن خدا را شاد نکنید، به دین،اخلاق و تحکیم خانواده ها بپردازید. قضات نیز مردم را ناراضی نکنند و در بررسی پرونده های خانوادگی،به سرعت حکم طلاق ندهند .
امام جمعه موقت تهران افزود: قضات شریف کم نیستند، ولی برخی نیش زبان دارند و مردم را تحویل نمی گیرند و اینها خلاف رضای خداست چرا که ولی نعمت ما مردم هستند.
صدیقی ادامه داد: در مقابله با آشوب ها از نیروهای امنیتی، سپاه، ارتش و نیروهایی که شهید دادند تشکر می کنم، آنچه مایه تاسف است اینکه طراحی دشمن بود، ولی با دست داخلی ها اجرا شد. به مدارس علمیه، پایگاه های نماز جمعه، بانک ها، منازل ائمه جمعه و ادارات دولتی آسیب زدند که اینها کار ملت نیست و این ضد ملت، اسلام و انقلاب و دستور شیطان بزرگ است.
وی گفت: البته مردم خیلی زود انزجار خود را نشان دادند و صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند ودر این میان نیروی انتظامی سنگ تمام گذاشت و فرماندهی نیروی انتظامی با رصد رویدادها نشان داد که از ظرفیت بالایی برخوردار است.
خطیب جمعه تهران اضافه کرد: چنین حوادثی نشان داد که نیروهای ما دارای مهارت هستند. کتک خوردند، ولی دست به اسلحه نبردند وکتک نزدند البته رهبران اغتشاشگران را دستگیر کردند ولی به کسی آسیب نزدند این عزت، قدرت، فرهنگ و شخصیت آنهاست و ما به نیروهای مسلح می بالیم که هم در دوره دفاع مقدس و هم در مقابله با فتنه ها و آشوب ها با ظرفیت بالایی سربازی و سنگرنشینی می کنند.
وی تاکید کرد: ما بدهکار و سپاسگزار مردم هستیم. ملت شهید داده، صبور، نجیب، انقلابی و متدین و بابصیرت که به رغم همه فشارهای اقتصادی و نگرانی های فرهنگی و بداخلاقی های مسئولین، در لحظه وارد صحنه می شوند. مردم صاحب انقلاب هستند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به سخنان رئیس جمهوری امریکا در اتفاقات اخیر، گفت: رئیس جمهوری نامتعادل آمریکا گفته که حکومت ایران از مردم می ترسد، مردم خودشان صاحب حکومت هستند و مردم حکومت را حفاظت و حمایت می کنند، لذا هرجا خطری بوده مردم سینه سپر کردند و اجتماع آنان دریای خروشانی خلق کرد.
صدیقی همچنین در خطبه اول نماز جمعه تهران گفت: انسان با تقوا با نور الهی مسیر بهشت را پیدا می کند و از خط پاکی قدم فراتر نمی گذارد تا گرفتار جهنم نشود.
وی افزود: دو گروه را قرآن در قله نشان داده است: یکی مجاهدین فی سبیل الله و شهدای راه خداست و گروه دوم کسانی که بدون امر خدا حرکتی نمی کند. بیاییم از خود و خانواده تقوا را شروع کنیم و همیشه خدا را در نظر بگیریم و به همدیگر ظلم نکنیم واحترام همدیگر را حفظ کنیم .
وی افزود: افرادی که اطاعت خدا و رسول را کرده اند، استمرار طاعت حق در زندگی آنان نهادینه شده و آنان کسانی هستند که خداوند به آنان انعام کرده است و خداوند خودش اینها را در سفره هدایت وعنایت اداره می کند.
سیام** 1053**1368
خبرنگار: حمید شریفی کیا** انتشار: خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال