حضور40 شرکت دارویی و تجهیزات پزشکی ایران در سوریه

دمشق- ایرنا- مسئول برگزاری نمایشگاه تخصصی دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی ایران در دمشق گفت که حدود 40 شرکت دارویی، تجهیزات پزشکی و برخی مواد غذایی جمهوری اسلامی با محوریت دارویی برای عرضه محصولات خود در قالب نمایشگاه در دمشق پایتخت سوریه حضور یافتند.

محمد رضا خانزاده روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به نوع رابطه سیاسی حاکم بین سوریه و ایران و مشکلات عدیده ای که بحران جنگ به این کشور وارد کرده، جمهوری اسلامی در بیشتر زمینه ها به ویژه تجهیزات پزشکی و دارویی می تواند به این کشور کمک کند.
وی گفت که اکثر تجهیزات پزشکی در این نمایشگاه علیرغم اینکه بیشتر آنها فوق العاده تخصصی است بر اساس اظهارات خود شرکت های ایرانی 87 درصد آن در داخل ایران تولید می شود.
مسئول برگزاری نمایشگاه تخصصی دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی ایران افزود: قدرت علمی و صنعتی ما هر روز در حال توسعه و پیشرفت است و درصد کمی از تجهیزات پزشکی که وارد می شود به دلیل عدم به صرفه بودن در خارج کشور تولید می شود.
خانزاده بیان کرد: مذاکرات خوبی بین 2 کشور در کنار این نمایشگاه در زمینه های دارویی، تجهزات پزشکی و غذایی صورت گرفته که این نشست ها در روزهای آینده به تفاهم نامه ها منجر خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین تعدادی از شرکت های ایرانی که در این نمایشگاه حضور داشتند با وزیر اقتصاد و معاون وزیر بهداشت سوریه دیدار داشتند که در روزهای آینده تفاهم نامه هایی در این زمینه امضا خواهد شد.
خانزاده گفت که این نمایشگاه با هماهنگی سازمان توسعه تجارت ایران و بهداشت و درمان کشورمان و با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق و تحت نظر و اشراف ستاد توسعه تجاری ایران و سوریه برگزار شد.
وی بیان کرد: سوریه قبل از بحران مجموعه دارو سازی فعالی داشت که خودشان جزء صادرکنندگان دارو به چندین کشور منطقه بودند که به سبب این بحران با مشکل مواجه شدند و کارخانه های آنان از بین رفته است.
وی ادامه داد: این نمایشگاه فرصتی برای شناسیایی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در جمهوری اسلامی ایران است تا شرکت های ایرانی بتوانند برای همکاری بیشتر گامهای بعدی را بردارند.
مسئول برگزاری نمایشگاه تخصصی دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی ایران در دمشق، تصریح کرد: قطعا همکاری مقامات سیاسی و علمی 2 کشور می تواند به تثبیت این حضور به ویژه در بخش دارویی و تجهیزات پزشکی در سوریه کمک کند.
نمایشگاه تخصصی دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی ایرانی از روز سه شنبه در هتل داماروز دمشق پایتخت سوریه به مدت 3 روز گشایش یافت.
خاورم**8005**3404**انتشار: محسن اسماعیلی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال