تلاش شورای شهر تهران برای جلوگیری از تخریب خانه نیما

تهران- ایرنا-رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش با بیان اینکه اولویت شهرداری خریداری واحدهای واجد ارزش و ثبت ملی پایتخت است گفت: امیدواریم با ورود اداره کل میراث فرهنگی شهرداری و گفت وگو با مالک خانه نیمایوشیج این بنا از معرض تخریب در امان بماند.

حسن خلیل آبادی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: شورای شهر و شهرداری تهران با تخریب بناهای ملی و واجد ارزش همیشه مخالف بوده و در این خصوص قوه قضاییه و دیوان عدالت اداری فرصت تجدید نظر دیگری را لحاظ کنند.
علی اسفندیاری معروف به نیما یوشیج شاعر صاحب سبک و پدر شعر نو ایران در آبان 1276 در دهکده یوش شهرستان نور مازندران متولد و در 13 دی 1338 در شمیران (تهران) درگذشت.
خانه نیمایوشیج واقع در محلهٔ تجریش تهران، خیابان دزاشیب، خیابان رمضانی، کوچه رهبری است و در سال 1380 توسط سازمان میراث فرهنگی با شماره 4603 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از حکم قطعی دیوان عدالت اداری مبنی بر خروج خانه منتسب به نیمایوشیج در محله دزاشیب از ثبت ملی خبر داد.
دیوان عدالت اداری در 15 آبان امسال به خاطر آنچه که گفته شده هیچ گونه سند ثبتی واجد ارزش قضایی نسبت به خانه مورد نظر به نیما وجود ندارد، از ثبت ملی خارج کرد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: امین کمالی فر** انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7247//1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال