کاهش بارش ها باعث تاخیر در راه اندازی پیست دیزین شده است

کرج - ایرنا - مدیر پیست بین المللی دیزین گفت که این پیست در وضعیت و شرایط کنونی با توجه به کمبود بارش ها، برای بازگشایی مناسب نیست و باید منتظر بارش های هفته های آینده باشیم.

عبدالرضا آژیر روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به بارش های روز گذشته، اظهار داشت: میزان برف کنونی که در پیست بین المللی دیزین وجود دارد جوابگوی راه اندازی پیست نیست و باید منتظر بارش های بعدی باشیم.
پیست بین المللی اسکی دیزین سال گذشته 26 آذر ماه بازگشایی شده بود. برای بازگشایی این پیست نیاز به 85 سانتی متر برف است که تا کنون کمی بیش از 60 سانتی متر برف باریده است.
وی اضافه کرد: بر مبنای گزارش ها، آخر هفته جاری بارش هایی داریم در صورتی که این بارش ها مناسب باشد، می توان امیدوار بود که پیست بین المللی دیزین بازگشایی شود.
آژیر با اشاره به خرید 2 دستگاه برف ساز برای پیست بین المللی دیزین، اظهار داشت: با توجه به اینکه وسعت این پیست زیاد است، دستگاه برف ساز تنها قسمتی از کار را می تواند انجام دهد، از برف ساز تنها به عنوان یک کمک کننده می توانیم استفاده کنیم و زمینه اصلی نمی تواند باشد.
وی ادامه داد: از نظر فنی آمادگی بازگشایی پیست وجود دارد و شرایط مهیا است و باید منتظر بارش های آخر هفته باشیم تا بتوان پیست را بازگشایی کرد.
پیست دیزین واقع در فاصله 70 کیلومتری شمال کرج دارای 3 تله کابین، 2 تله سیژ، 7 تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است.
ارتفاع این پیست بین 2 هزار و 650 تا 3 هزار و 600 متر از سطح دریا قرار دارد و بهترین زمان اسکی روی برف در آن اوایل آذرماه تا اواخر اردیبهشت ماه است.
در پیست بین المللی دیزین 2 هتل، 19 کلبه و 5 رستوران وجود دارد.
7414/خبرنگار:وحیده عسکری**انتشار دهنده:داریوش غفاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال