فرآیند بیمه رسانه‌ها تسهیل می شود

تهران- ایرنا- در نشست معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی مقرر شد فرآیند بیمه رسانه‌ها، مطبوعات و مدیران مسئول تسهیل شود.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد، در این نشست ضمن موافقت با تمدید سه ساله تفاهم‌نامه‌ای که پیشتر میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی در سال ٩٥ منعقد شده بود، مقرر شد که سازمان تامین اجتماعی در حوزه های مختلف یاری رسان رسانه ها و مشکلات بیمه ای آنان باشد.
براساس یکی از بندهای این توافق قرار شد، کارگاه‌های زیر ٥ نفر همچنان با پرداخت فقط ٧ درصد سهم بیمه شونده بتوانند از تسهیلات کامل بیمه ای بهره مند شوند و روند تسهیلات بیمه ای برای کارگاه های ٥ نفره نیز تداوم داشته باشد.
همچنین آن گروه از افراد و مدیران مسئولی که فاقد دفتر رسانه و کد کارگاهی هستند ماهانه با پرداخت حق بیمه و از طریق ارسال فهرست ارسالی مورد تایید معاونت مطبوعاتی از تسهیلات بیمه ای تامین اجتماعی برخوردار می­شوند.
طبق این توافق، تمام افراد فاقد کد کارگاهی که مورد تایید معاونت مطبوعاتی باشند، می توانند به شکل مستقل و بدون دریافت کد کارگاهی و بدون بازرسی و بازدید از محل کار و با پرداخت ٢٧ درصد به صورت بیمه توافقی به طور کامل بیمه شده و از تسهیلات آن استفاده کنند.
در راستای اجرای مفاد تفاهم نامه و دستورالعمل اجرایی آن همچنین مقرر شد که هماهنگی لازم بین شعب تامین اجتماعی و رسانه ­ها برای برخورداری آنها از تسهیلات مصوب و انتقال پرونده به شعب ٢ و ٨ سازمان تامین اجتماعی به­ عمل آید.
مشکلات بیمه ای رسانه ها با حضور کارشناسان خبره معرفی شده از سوی سازمان تامین اجتماعی مستقر در ساختمان معاونت مطبوعاتی مورد پیگیری قرار گیرد.
محمد سلطانی فر، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست با اشاره به مشکلاتی که به عنوان دغدغه اصلی اهالی رسانه در نمایشگاه مطبوعات مطرح شده بود، گفت: از مجموع مشکلات و مسائل اهالی رسانه، تصمیم بر آن شد در اولین اقدام در حوزه تامین اجتماعی و تسهیل امور بیمه اهالی رسانه، گامهایی برداشته شود.
محمدحسن زدا، معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست با اشاره به اینکه تسهیل در امر بیمه اهالی مطبوعات در سالهای اخیر در دستور کار سازمان تامین اجتماعی بوده است، ابراز امیدواری کرد با نگاه ویژه طرفین، این مسیر تداوم داشته باشد.
فراهنگ ** 1355 **1055
خبرنگار: علی اکبر قزوینیان**انتشار: زینب کارگر

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال