یک روزنامه نگار در ترکیه به 14 ماه حبس محکوم شد

آنکاراـ ایرناـ عایشه نور آرسلان روزنامه نگار و مفسر تلویزیونی به اتهام توهین به رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه به 14 ماه حبس محکوم شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا و به نقل از وبسایت روزنامه سوزجو، عایشه نور آرسلان به همراه وکیل خود در شعبه 12 دادگاه آنکارا حاضر شده و به دفاع از خود پرداخت.
به نوشته این رسانه، قاضی دادگاه پس از شنیدن دفاعیات متهم و بررسی مستندات پرونده، عایشه نور آرسلان را در اتهام توهین به رییس جمهوری مجرم شناخت و به تحمل 14 ماه زندان محکوم کرد.
به نوشته این رسانه، آرسلان 14 سپتامبر 2015 با حضور در شبکه تلویزیونی هالک.تی.وی، به شدت از اردوغان انتقاد کرده بود.
به گزارش ایرنا، زندانی شدن بیش از 150 خبرنگار در ترکیه در ایام بعد از کودتای 25 تیرماه سال گذشته موجب واکنش ها و انتقادات وسیع در سطح جهان شده و بنا به اعلام سازمان گزارشگران بدون مرز، ترکیه با از دست دادن چهار رتبه، نسبت به سال پیش در رده 155 جهانی آزادی رسانه قرار گرفته و نسبت به 12 سال پیش، 56 رتبه افت داشته است.
کودتای نافرجام 15 جولای سال 2016، این بهانه را به حکومت داده که بدون مانع، به محدود سازی رسانه های منتقد ادامه دهد و با برقراری وضعیت فوق العاده پس از کودتا که برای ششمین بار تمدید شده، دهها رسانه را تعطیل و دهها خبرنگار و روزنامه نگار را زندانی کند.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال