افتخاری: رییس آینده کمیته ملی المپیک باید با وزارت ورزش تعامل داشته باشد

تهران- ایرنا- «سید عبدی افتخاری» رییس فدراسیون اسکی، گفت: رییس آینده کمیته ملی المپیک باید با وزارت ورزش تعامل داشته باشد و در جذب منابع نیز موفق عمل کند.

سید عبدی افتخاری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا درخصوص موفقیت اسکی بازان کشورمان در مسابقات ترکیه، گفت: خوشبختانه اسکی بازان ما در رقابت های ترکیه عملکرد خوبی داشتند و با وجود مشکلات بارشی در کشور نتایج خوبی را کسب کردند.
وی افزود: امسال به خاطر وضعیت بد بارشی در کشور با مشکلات زیادی رو به رو شدیم که با برگزاری اردو در اتریش و حضور در مسابقات ترکیه مانع از افت ورزشکاران خود شدیم.
رییس فدراسیون اسکی، گفت: ورزشکاران ما در رقابت های اسکی صحرانوردی هم در مسابقات ترکیه هر روز که گذشت بهتر شدند و خوشحالم آنها هم توانستند در این مسابقات به مدال برسند.
وی تصریح کرد: هشت کشور با ورزشکاران خوب خود در مسابقات ترکیه حضور داشتند و این مسابقات به آماده تر شدن اسکی بازان ما کمک زیادی کرد.
افتخاری در خصوص مشکل بارش برف در کشور و آماده نبودن پیست های اسکی، اظهار کرد: امیدوارم طبق پیش بینی سازمان هواشناسی بارش برف در سه روز آینده باعث راه اندازی پیست دربندسر شود زیرا در غیر این صورت باید فکری به حال اسکی بازان خود کنیم.
وی تاکید کرد: خوشبختانه وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک حمایت خوبی از فدراسیون ها دارند و مطمئن هستم آنها به ما کمک خواهند کرد تا در شرایط آرمانی باقی بمانیم.
افتخاری در خصوص ثبت نام خود برای حضور در هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، گفت: جای نماینده ورزش های زمستانی در میان اعضای هیات اجرایی خالی است و با توجه به سوابقی که در ورزش دارم امیدوارم بتوانم مورد اعتماد خانواده ورزش قرار بگیریم و بیش از امروز به ورزش کشورم خدمت کنم.
رییس فدراسیون اسکی در خصوص ویژگی های رییس آینده کمیته ملی المپیک، اظهار کرد: در راس کمیته ملی المپیک فردی باید قرار بگیرد که با ساختار وزارت ورزش هماهنگ باشد. رییس کمیته ملی المپیک باید توانایی ورود منابع را داشته باشد تا بتواند بدون نگرانی کمیته را اداره کند.
وی تصریح کرد: رییس جدید باید سابقه مدیریتی در کشور داشته باشد که خوشبختانه گزینه های موجود این ویژگی را دارند و با چارچوب ورزش آشنا هستند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **9118**1368
خبرنگار: سید جواد بشیری** انتشار: خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال