مدارس ابتدایی 10 شهر استان اصفهان به سبب آلودگی هوا تعطیل شد

اصفهان - ایرنا - افزایش غلظت آلاینده های هوا مدارس ابتدایی شهر اصفهان و9 شهر تابعه این استان را برای روز یکشنبه 10 دی ماه 96به تعطیلی کشاند.

به گزارش ایرنا ؛ پایگاه اطلاع رسانی حفاظت محیط زیست استان اصفهان با صدور اطلاعیه ای با اشاره به تصمیم کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوا اعلام کرد: در راستای اجرای دستور العمل اجرائی شرایط ویژه آلودگی هوا در کلان شهرها جلسه کارگروه هماهنگی در محل استانداری تشکیل و براساس پیش بینی های هواشناسی مبنی بر استمرار شرایط پایداری و سکون و نتایج شبکه پایش کیفی هوای استان موارد زیر به ریاست استاندار اصفهان مصوب شد.
در این جلسه مقرر شد : به منظور مدیریت ، کنترل و جلوگیری از افزایش آلاینده ها و عدم مواجهه گروه های حساس با آلودگی هوا ، دوره اول و دوم ابتدایی و مهد های کودک در نواحی 6 گانه شهر اصفهان و مناطق آموزش و پرورش زرین شهر ، فولاد شهر ، مبارکه ، خمینی شهر ، نجف آباد ، شاهین شهر ، فلاورجان ، پیر بکران و برخوار در روز یکشنبه مورخ 96/10/10، تعطیل است.
همچنین خودداری از فعالیت های ورزشی انفرادی-همگانی و باشگاهی در محیط های باز در روزهای فوق، رعایت الگوی صحیح مصرف سوخت در منازل مسکونی و واحدهای صنفی و صنعتی، استفاده نکردن از خودروهای شخصی و استفاده از وسایل حمل و نقل همگانی توسط شهروندان، تردد نکردن خودروها در محدودهای ترافیکی زوج و فرد، الزام به رعایت توصیه های بهداشتی و سلامت برای گروه های حساس و آسیب پذیر،رعایت طرح زوج وفرد خودروها در محدوده مرکزی شهر، تشدیدبرخورد پلیس راهنمایی و رانندگی با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی و فرسوده، محدود کردن فعالیت واحد های آلاینده و تشدید برخورد با واحد های صنعتی و صنفی با پتانسیل آلایندگی، ایجاد پایگاه های سیار سلامت در میدان های شهری توسط دانشگاه علوم پزشکی جهت ارائه راهنمایی های سلامت در شرایط آلودگی هوا از جمله توصیه هایی بود که در این شرایط اعلام شد.
اصفهان به همراه شماری دیگری از کلان شهرهای ایران در شمار مناطق آلوده از نظر هواست که این معضل در فصول سرد به دلیل ایستایی و یا پدیده وارونگی دما افزایش می یابد.
وضعیت کیفی هوای اصفهان از 24 ساعت گذشته تا ساعت 17 عصر امروزشنبه 9 دی با میانگین 174 در وضعیت ناسالم برای عموم قرار گرفت.
8114/خبرنگار: امیر حسین اکبری - انتشار دهنده : مسعود عمادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال