«جنگ کثیف علیه سوریه» روایت تلاش قدرتها در پیاده سازی طرح خاورمیانه بزرگ

تهران- ایرنا- کتاب 'جنگ کثیف علیه سوریه' به نویسندگی محقق استرالیایی «تیم اندرسون» با ترجمه خشایار بیانی‌فر روایتگر تلاش قدرت‌های استکباری در ساقط کردن حکومت سوریه در راستای پیاده کردن طرح خاورمیانه بزرگ است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا اندرسون در این کتاب با استناد به اسناد و گزارش‌ ها درباره درگیری‌های سوریه، تلاش بر نشان دادن حمایت قدرتهای بزرگ از گروهک‌های افراطی برای ساقط کردن دولت قانونی بشار اسد و تجزیه سوریه برای عملی شدن طرح «خاورمیانه بزرگ» دارد.
افشای دروغ‌های رسانه‌ای رسانه های وابسته به قدرت ها درباره اقدامات دولت و ارتش سوریه برای رسیدن به مصوبه منطقه پرواز ممنوع در سوریه و زمینه سازی برای حمله مستقیم ناتو صورت می‌گرفت، ازجمله مطالب مد نظر نویسنده این کتاب است.
این کتاب سطح گسترده‌ اطلاعات نادرستی که درباره مناقشات سوریه منتشر شده تا تصویری وارونه از این جنگ ارائه ‌دهد را برملا می‌سازد؛ این‌که قدرت‌های بزرگ به دنبال تغییر رژیم سوریه هستند و گروهک‌های افراطی را دراین جنگ نیابتی مورد حمایت قرار داده‌اند.
بنابر اعلام فرهنگسرای رسانه چندی پیش نسخه فارسی این اثر با حضور جمعی از منتقدان کتاب و کارشناسان روابط بین الملل و رسانه در این فرهنگسرا رونمایی شد.
خشایار بیانی‌فر مترجم «جنگ کثیف علیه سوریه» تا کنون چند مقاله درباره افشای جنایات امپریالیسم ترجمه کرده، و برگردان فارسی کتاب «جنگ‌های غیرقانونی» نوشته محقق سوییسی دانیل گانسر را نیز برای انتشار به ناشر سپرده است.
فراهنگ**9338** 1823
خبرنگار: صدیقه بهارلو ** انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال