600 تست سلامت از دوچرخه سواران کشور/ مورد دوپینگ گزارش نشده است

تهران- ایرنا- «خسرو قمری» رئیس فدراسیون دوچرخه سواری با بیان اینکه امسال 600 تست سلامت از ورزشکاران این رشته ورزشی انجام شده است، گفت: تا کنون هیچ مورد دوپینگی از دوچرخه سواران گزارش نشده است.

قمری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال 2017 میلادی تا کنون تست های مختلفی از ورزشکاران گرفته شده که در پروسه زمانی چهار ماهه ابلاغ می شود.
وی با بیان اینکه «تست سلامت پایه ای برای رصد ورزشکاران در بخش سلامت و موضوعات کاری بوده است»، اظهار کرد: ستاد دوپینک کشور امسال 85 آزمایش را به صورت موردی از 90 درصد ورزشکاران قهرمانی کشور انجام داده که از ورزشکاران دوچرخه سوار هیچ مورد دوپینگی مشاهده نشده است.
قمری ادامه داد: نظارت ما از ورزشکاران ادامه خواهد داشت و با ورزشکارانی که تست دوپینگشان مثبت باشند، برخورد می شود.
وی گفت: کلیه هزینه های فدراسیون و هیات های ورزشی استان ها که برای ورزشکار دوپینگی هزینه می شود نیز از ضمانت نامه 50میلیون تومانی آنها کسر شده و به حساب فدراسیون دوچرخه سواری واریز می شود.

*300 دوچرخه استاندارد خارجی خریداری شد
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری با بیان اینکه بخش پیست بیشترین مدال آوری را در المپیک و بازی های بین المللی دارد، خاطر نشان کرد: برای توسعه این رشته ورزشی 300 دستگاه دوچرخه توسط اسپانسر این فدراسیون خریداری شده است.
وی با بیان اینکه تا کنون 180 دوچرخه میان هیات های استانی واگذار شده گفت: این حرکت برای نخستین بار در کشور صورت گرفته که مابقی دوچرخه ها سال اینده بر اساس فعالیت هیات ها تقسیم خواهد شد.
قمری با اشاره به اینکه این دوچرخه های استاندارد و با کیفیت از چین خریداری شده است، تصریح کرد: هر دستگاه دوچرخه در بازار داخلی حدود چهار میلیون و 500 هزار تا پنج میلیون تومان به فروش می رود که با مشارکت اسپانسر داخلی دوچرخه های مدنظر توسط فدراسیون با قیمت یک میلیون و 200هزار تومان خریداری شد.
وی همچنین از آغاز برگزاری اردوهای آمادگی برای دوچرخه سواران کشورمان اشاره کرد و گفت: برای حضور مقتدر در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اندونزی اردوهای مختلفی را در رده سنی جوانان، امید و بزرگسالان زن و مرد در شهر های کیش، عسلویه و پیست اهواز برگزار خواهیم کرد.
برای آگاهی از اخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**7247**1368
خبرنگار: امین کمالی فر** انتشار: خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال