در دیدار با خلیل حمدان وزیر لبنانی:

امیرعبداللهیان: اصابت موشک حوثی‌ها به ریاض هیچ ارتباطی به ایران ندارد

تهران - ایرنا - دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل درباره اصابت موشک حوثی‌ها به ریاض گفت: سخنان مقام های ایالات متحده کذب بوده و این موشک‌ها هیچ ارتباطی با ایران ندارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، حسین امیرعبداللهیان این مطلب را در دیدار خلیل حمدان عضو هیات رییسه جنبش امل لبنان بیان کرد و گفت: جایگاه جنبش امل در ایران با جایگاه بنیانگذاران آن و با نام مقاومت پیوند خورده است.
وی افزود: امام موسی صدر به عنوان یکی از شخصیت های پیشرو در عرصه مقاومت، جایگاه و شخصیت ممتازی در جهان اسلام دارند که امیدواریم تلاش‌ها برای تعیین سرنوشت ایشان به نتیجه مثبت و امیدوار کننده‌ای برسد.
امیرعبداللهیان نقش امام موسی صدر را در دفاع از مساله فلسطین یادآور شد و رهبری خردمندانه سیدحسن نصرالله در لبنان را ستود و از نقش مهم نبیه بری در برقراری ثبات در لبنان و کمک به فلسطین تجلیل کرد.
وی گفت: ثبات و آرامش لبنان مرهون اتحاد همه گروه‌های لبنانی اعم از شیعه، اهل سنت و مسیحی است و خوشحال هستیم که جنبش امل و حزب الله لبنان نیز در حفظ و تثبیت این وحدت و آرامش نقش موثر و بارزی دارند.
وی افزود: مسولان لبنانی با درک درست شرایط، اجازه دخالت و تاثیرگذاری در مسائل لبنان را به کنشگران خارجی نداده و اتحاد خود را حفظ و تقویت کردند.
امیرعبداللهیان با مسخره خواندن تصمیم غیرقانونی ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف، به سخنان اخیر نیکی‌هیلی سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد درباره اصابت موشک حوثی ها به ریاض گفت: این سخنان مقام های ایالات متحده کذب بوده و موشک‌ها هیچ ارتباطی با ایران ندارد.
وی افزود: ایالات متحده در حالی که باید جوابگوی فروش سلاح‌های کشتار جمعی خود به عربستان و امارات باشد که در کشتار مردم غیرنظامی یمن استفاده می‌‎شوند با فرافکنی سعی در انحراف افکار عمومی از قضیه قدس دارد.
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: ایالات متحده با این اتهامات به دنبال این است که توجیهی برای مداخله در برنامه‌های دفاعی ایران قوی پیدا کند در حالی که این اتفاق نخواهد افتاد و برنامه دفاع موشکی مشروع و قانونی ایران، همان گونه که بارها گفته شده است؛ قابل گفت وگو و مداخله نیست.

** تصمیم دولت آمریکا مبتنی بر طرح‌های صهیونیستی بوده
خلیل حمدان نیز با اشاره به تاریخچه تاسیس جنبش امل گفت: این جنبش با تلاش بزرگانی چون شهید مصطفی چمران و امام موسی صدر پایه ریزی شد و در راستای تحقق حق، عدالت و ترویج فرهنگ مقاومت، فعالیت‌های خود را توسعه و گسترش داد.
خلیل حمدان عضو هیات رییسه جنبش امل لبنان در ادامه افزود: اکنون مهمترین تحول جامعه اسلامی مساله قدس و تصمیم نابخردانه رییس جمهوری آمریکا درباره انتقال سفارت کشورش به این شهر شریف است.
وی همچنین گفت: این تصمیم دولت آمریکا مبتنی بر طرح‌های صهیونیستی بوده که در مقطع فعلی عملی شده است، لذا باید جهان اسلام با حفظ وحدت و اتحاد خود جلوی این حرکت را گرفته و مانع عملی شدن آن شود.
به گزارش ایرنا از خانه ملت، خلیل حمدان افزود: دولت، مجلس و مردم لبنان همگی درباره محکومیت این تصمیم، انسجام و اتفاق نظر داشته و بر مقاومت و تداوم اعتراضات در این خصوص تاکید دارند.
سیام**1751
تنظیم: خسرو محمدی *ناشر: امیر کاردان

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال