رئیس سازمان بهزیستی کشور در گفت و گو با ایرنا خبر داد

نگهداری بیش از 8 هزار معتاد متجاهر در مراکز ترک اعتیاد/افزایش اثربخشی کمپ ها

تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر بیش از هشت هزار معتاد متجاهر را در مراکز ترک اعتیاد نگهداری می کنیم.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمام تلاش خود را بکار می بریم که معتادانی را که در خیابان حضور دارند و به عنوان معتاد متجاهر شناخته می شوند ، جمع آوری کنیم چراکه حضور آنان به نوعی وضعیت بدی را ایجاد کرده و حالت انگیزه وار را برای اعتیاد دیگران فراهم می کند.
وی تاکید کرد: بنابراین باید نسبت به جمع آوری ، پذیرش و حرفه آموزی معتادان متجاهر در مراکز اقدام کنیم.
وی اضافه کرد: هم اکنون بسته ای را برای معتادان متجاهر در نظر گرفته ایم و مدت نگهداری آنان را اضافه تر کردیم. مدت نگهداری معتادان متجاهر سه ماه است که در صورت تمدید به 6 ماه افزایش می یابد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: تیم غربالگری ما برای معتادان متجاهر کامل تر شده است و علاوه بر روانپزشک، روانشناس نیز روی آنان کار می کند.
محسنی بندپی خاطرنشان کرد: همچنین علاوه بر سم زدایی بر حمایت های اجتماعی و روانی معتادان متجاهر نیز توجه می شود.
وی ادامه داد : برای اشتغال بهبودیافتگان نیز تلاش می کنیم و آنها را مورد حمایت های اجتماعی ویژه خودمان قرار می دهیم. این ظرفیت ها را اضافه کرده ایم تا معتادان متجاهر کمتر در خیابان ها ، دیده شوند.
وی اظهار امیدواری که امسال نسبت به پذیرش تمام معتادان متجاهر اقدام شود.
محسنی بندپی در مورد کمپ های ترک اعتیاد نیز گفت: پروتکل های مربوط به اقامت معتادان در کمپ های ترک اعتیاد و شرایط تیم فعال در کمپ ها مورد بازنگری قرار گرفته و ابلاغ شده است تا اثربخشی کمپ ها بیشتر شود.
معتاد متجاهر به معتادی اطلاق می شود که به صورت آشکارا اقدام به مصرف یا حمل مواد کند.
اجتمام**9185**1418
مصاحبه کننده : سادات حسینی خواه ** ناشر: مریم برزآبادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال