وزیر راه از سامانه هوشمند حمل و نقل جاده ای رونمایی کرد

تهران- ایرنا - همزمان با آغاز به کار دومین نمایشگاه حمل و نقل، وزیر راه و شهرسازی از سامانه هوشمند حمل و نقل جاده ای (مبین) رونمایی کرد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزایش سرعت تحویل بار، ارتقای کیفیت خدمات حمل و نقل و افزایش عملکرد حمل و نقل جاده ای از مزیت های راه اندازی این سامانه الکترونیکی در حوزه حمل و نقل جاده ای کشور است.
این سامانه به عنوان اپراتور بازارگاه الکترونیکی حمل و نقل جاده ای با مجوز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از امروز شروع به کار کرده و هم اکنون بیش از 40 هزار راننده کامیون و سه هزار شرکت حمل و نقل و صاحبان کالا در این سامانه عضویت دارند.
این سامانه، ارائه دهنده الکترونیکی خدمات حمل و نقل در داخل کشور است و به زودی فعالیت آن در حوزه حمل و نقل بین المللی و ترکیبی نیز توسعه خواهد یافت.
سامانه مبین (مدیریت و برنامه ریزی یکپارچه ناوگان) بستری مناسب برای صدور برنامه های الکترونیکی است که شرکت های حمل و نقل جاده ای می توانند از این بستر برای صدور بارنامه های یاد شده، استقاده کنند.
دومین نمایشگاه حمل و نقل بین المللی و صنایع وابسته صبح امروز توسط عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد و این نمایشگاه با حضور 205 شرکت داخلی تا 28 آذرماه سال جاری در مصلی تهران برپاست.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام** 1108 *2022* 6075
خبرنگار:ایرج منصوری** انتشار: زهرا هجینی نژاد

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال