استفاده از یک راکت برای دومین بار در ماموریت فضایی

تهران- ایرنا- شرکت SpaceX برای اولین بار توانست از یک راکت، دو مرتبه برای ماموریت‌های فضایی استفاده کند.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از اسوشیتدپرس، شرکت SpaceX یک شتاب دهنده راکت Falcon 9 را که پیش از این در یک ماموریت فضایی مورد استفاده قرار گرفته بود و مجددا با استفاده از آن محموله‌ای به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال شده بود، به سلامت روی زمین فرود آورد.
با وجود این که SpaceX پیش از این چهار بار ساختار شتاب‌دهنده راکت‌های خود را اصلاح کرده است، این اولین بار است که یک شتاب دهنده راکت را برای دومین بار با موفقیت در ماموریت‌های فضایی به‌ کار می‌گیرد. همچنین این اولین بار است که یک شتاب دهنده راکت برای دومین بار در ماموریت‌های ناسا استفاده می شود.
این شتاب دهنده برای پرتاب موشکی موسوم به Dragon استفاده شد و به سلامت روی زمین فرود آمد. انتظار می‌رود این موشک که 2 هزار و 180 کیلوگرم ملزومات و تجهیزات علمی را به ایستگاه فضایی می‌برد، روز یکشنبه به ایستگاه فضایی بین‌المللی برسد.
این موشک راس ساعت 10و 36 دقیقه به وقت محلی از پایگاه فضایی Cape Canaveral به فضا پرتاب شد و شتاب دهنده آن پس از هدایت موشک به سمت ایستگاه فضایی، در مرحله دوم پرتاب از موشک جدا شد و حدود 10 دقیقه بعد در منطقه تعیین شده فرود آمد.
قابلیت استفاده مجدد از شتاب دهنده موشک‌ها کلید کسب و کار آینده شرکت SpaceX محسوب می‌شود. این شرکت قصد دارد زمینه را برای ارسال هزاران مسافر به فضا هموار کند و برای کاهش هزینه‌های سفر فضایی امکان استفاده مجدد از تجهیزات امری ضروری است.
علمی (6)**9259**1834
مترجم: سپیده کاشانی ** انتشار: ناهید شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال