فراخوان حماس به ادامه انتفاضه/ اجازه نفس کشیدن به رژیم اشغالگر ندهید

تهران-ایرنا- شبکه خبری المیادین گزارش داد : «حسام بدران» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با اشاره به سرکوب تظاهرات گسترده مردم فلسطین درکرانه باختری از سوی نظامیان رژیم صهیونیستی در فراخوانی از مردم خواست به انتفاضه خود ادامه دهند و اجازه ندهند که رژیم اشغالگر نفس بکشد.

به گزارش روز چهارشنبه شبکه خبری المیادین، همزمان با برگزاری نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی در آنکارا درباره بررسی عواقب تصمیم اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا که قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته است، شهرهای مختلف فلسطین از جمله کرانه باختری شاهد ادامه اعتراضات و تظاهرات مردمی است.
بدران عضو دفتر سیاسی حماس در این باره گفت: از مردم می خواهیم که به انتفاضه خود ادامه دهند و از شیوه های مختلف برای مقاومت استفاده کنند و به اشغالگران اجازه ندهند نفس بکشند.
این در حالی است که نظامیان رژیم اشغالگر، به معترضان فلسطینی در ورودی شمالی شهر «بیره» در کرانه باختری یورش بردند و 5 فلسطینی را بازداشت کردند.
بدران افزود: موج بازداشت هایی که رژیم صهیونیستی در نتیجه ترس از میزان اعتراضات مردم فلسطین به راه انداخته، اثری ندارد جز اینکه قدرت و انسجام ما را افزایش خواهد داد.
وی ادامه داد: بازداشت رهبران حماس هرگز باعث توقف انتفاضه نمی شود.
گزارشگر المیادین همچنین گزارش داد که در اثر شلیک بمب های گازی به سمت تظاهر کنندگان فلسطینی توسط نظامیان اسرائیل، یک خبرنگار زخمی شد.
نشست فوق العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی در اعتراض به تصمیم ترامپ درباره قدس امروز چهارشنبه در استانبول آغاز به کار کرده است.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه (15 آذر) در اقدامی که سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای جهان آن را در تضاد با قطعنامه‌های بین‌المللی دانستند، شهر قدس را به عنوان پایتخت جدید رژیم صهیونیستی معرفی کرد و دستور داد تا سفارت آمریکا به این شهر منتقل شود.
به دنبال این تصمیم، سرکوب ها در شهرهای مختلف فلسطین افزایش یافته و نظامیان صهیونیست تاکنون بیش از 200 شهروند فلسطینی را بازداشت کرده اند.
خاورم**9329** 1064
مترجم: ندا بهبودی* انتشار دهنده : فرشاد محسن زاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال