بارش برف و سرگردانی 50 هزار مسافر بریتیش ایرویز در فرودگاه هیترو لندن

لندن - ایرنا - منابع انگلیسی روز دوشنبه از لغو صدها پرواز و سرگردانی دست‌کم 50 هزار مسافر شرکت هواپیمایی «بریتیش ایرویز» در فرودگاه بین‌المللی هیترو لندن به دلیل بارش برف و یخبندان خبر دادند.

به گزارش ایرنا، نشریه دیلی اکسپرس در گزارشی روز دوشنبه در همین رابطه نوشته است: روزگذشته (یکشنبه) 140 پرواز به دلیل شرایط بد آب و هوایی لغو شد. این وضعیت امروز هم ادامه پیدا کرد و مسافران مجبور بودند تا ساعت‌ها در انتظار پرواز باشند.
در تارنمای شرکت بریتیش ایرویز بسیاری از پروازها از ساعت 6 و 20 دقیقه صبح امروز به مقصد آمستردام، ایرلند، زوریخ، مونیخ و سایر مقاصد اروپایی لغو شده بود.
یک سخنگوی بریتیش ایرویز به دیلی اکسپرس گفت: ما از مسافران به دلیل اختلال به وجود آمده در پروازها براثر شرایط جوی عذرخواهی می‌کنیم. ما به افرادی که امروز یا فردا قادر به پرواز نیستند این امکان را می‌دهیم که تا 18 دسامبر پرواز خود را جابه‌جا کنند.
در همین حال مسافران شرکت بریتیش ایرویز با انتشار پیام‌هایی در توییتر و فضاهای مجازی می‌گویند که قادر به تماس با شرکت‌های هواپیمایی نبوده و امکان خرید مجدد بلیت را ندارند.
تداوم بارش برف در روز دوشنبه و بروز یخبندان در دومین روز پیاپی در بیشتر مناطق انگلیس، علاوه بر ایجاد اختلال در سیستم حمل‌ونقل، موجب قطع برق هزاران خانه و تعطیلی صدها مدرسه در این کشور شد.
اداره هواشناسی انگلیس اعلام کرده است که در برخی مناطق شمالی این کشور دمای هوا به 12 درجه زیر صفر رسیده و تا 30 سانتی‌متر برف روی زمین نشسته است.
این سازمان با اعلام هشدار زرد گفته است بارش برف همراه با باد شدید در بخش‌های وسیعی از شمال انگلیس، اسکاتلند و شمال ایرلند تا شامگاه امروز ادامه داشت.
بارش برف همچنین سبب ایجاد ترافیک در بسیاری از مناطق شمال کشور شده است. شرکت‌های امداد خودرو از افزایش 40 درصدی حوادث رانندگی طی 24 ساعت گذشته خبر می‌دهند.
در همین حال منابع فرانسوی نیز گزارش می‌دهند که صدها تن از مسافرانی که از بندر کاله ( فرانسه) با قطار عازم انگلیس بودند، به دلیل شرایط بد آب و هوایی قادر به انجام سفر خود نبوده و سرگردان شده‌اند. شرکت‌های کشتی‌رانی نیز اعلام کرده‌اند که اکثر سفرها با 90 دقیقه تأخیر مواجه است.
شرایط بد آب و هوایی که ناشی از نفوذ یک جبهه هوای سرد قطبی است، سبب سرمای شدید و یخبندان در بخش‌های وسیعی از انگلیس و نیز بروز مشکل در سیستم حمل‌ونقل زمینی و دریایی در این کشور شده است.
اروپام ** هـ ن *شبس*1488 *انتشار دهنده: بهمن بامداد**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال