راهپیمایی ایرانیان در محکومیت طرح شیطانی ترامپ در بیت المقدس

استانها -ایرنا - در پـی اعـلام تـصمیـم شیطانی ترامپ به منظور انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس مردم شـــریـف و اسـتکبارســتیـز ایــران اســلامی پس از اقامه نمازجمعه در بیش از 1000 شهرستان و شـهر و بخش در سـراسـرکشـور در راهیپمایی عظیم خشــم،نـفـرت و انـزجـار خـود را از آمریـکای مســتـکبر و جنـایتـکار و رژیم سـفاک صـهیـونیـســتـی نشان داده و با فـریـاد ' مرگ بر امـریکـا' و 'مرگ بر اسـرائیل' این اقدام دیوانه‌وار و ابلهانه را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا امروز جـمعه، یـکپارچـه سراسر ایران اسلامی، روز اعلام و فریاد نفرت و انزجار و خشم انقلابی ملت بزرگ و ضد استکباری ایران علیه آمریکای جنایت‌پیشه و رژیم تروریست‌پرور صهیونیستی بود و همه یک صدا و همگام و همراه با مردم مظلوم و ستمدیدۀ فلسطین اقدام سخیف ترامپ را محکوم کردند.
مردم سراسر کشور در این راهپیمایی اذعان کردند فلسـطین بســیار بزرگتـر از آن است که ترامپ بتواند با این تصمیم خود تاریخ آن را تغییر دهد و قدس تا ابد پایتخت فلسطین و محور اصلی وحدت و توجه و قبلۀ اول امت بزرگ اسلامی باقی خواهد ماند و به رسمیت‌شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم سفاک، اشغالگر و تروریست پرور صهیونیستی به هیچ وجه اعتبار نخواهد داشت.
تظاهرکنندگان همچنین تصمیم آمریکا درباره انتقال سفارتش به قدس را اقدامی خصمانه دانستند و معتقدند این تصمیم با هماهنگی برخی نظام های عربی صورت گرفته است.
آنان اظهارداشتند: آمریکا با این اقدام بار دیگر دشمنی خود را نسبت به اسلام و مسلمانان و تعرض به مقدسات، سرزمین و حقوق آنان ثابت و نشان داد که قوانین بین المللی و انسانی را به رسمت نمی شناسد.
راهپیمایان ضمن محکوم کردن سخنان ترامپ درباره انتقال سفارت اسرائیل غاصب از تل آویو به بیت المقدس، خاطرنشان کردند: این تلاش نشانه این است که دولت آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی به پایان خط رسیده اند و از تمامی تلاش ها برای دور زدن فلسطین مأیوس شده اند به همین دلیل دست به چنین اقدامی زدند ولی باید دشمنان بدانند هیچ وقت نمی توانند آتش خشم فلسطینیان را خاموش کنند.

** سمنان
نمازگزاران شهرستان های مختلف استان سمنان بعد از اقامه نمازجمعه امروز با برگزاری راهپیمایی از مصلی تا خیابان های اطراف شهر خود، اقدام رییس جمهوری امریکا در اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اسراییل را محکوم کردند.
به گزارش ایرنا ، در مرکز استان در شهرستان سمنان ، نمازگزاران بعد از اقامه نماز در اعتراض به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر اسراییل از مسجد امام تا چهار راه مازندران این شهر راهپیمایی کردند.

** سیستان و بلوچستان (زاهدان)
مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان همگام با ملت ایران امروز بعد از اقامه نمازجمعه با حضور در خیابان ها شعار حمایت از فلسطین، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سردادند.
به گزارش ایرنا مردم ولایتمدار و ظلم ستیز سیستان و بلوچستان همراه با ملت ایران بعد از اقامه نمازجمعه در محکومیت توطئه اخیر شیطان بزرگ علیه قدس شریف و جهان اسلام راهپیمایی کردند.

** خراسان جنوبی (بیرجند)
نماز گزاران بیرجند پس از آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در راهپیمایی ضد امریکایی و ضد صهیونیستی توطئه رئیس جمهوری آمریکا علیه جهان اسلام در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل غاصب را محکوم کردند.
در این راهپیمایی نمازگزاران با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل مسیر میعادگاه نماز جمعه تا بلوار صنعت و بیرجند را پیمودند و حرکت جاهلانه ترامپ که نه تنها خشم مسلمانان را برانگیخت بلکه اعتراض و انزجار آزادیخواهان سرتاسر جهان علیه آمریکای جنایتکار را به دنبال داشت،محکوم کردند.

** کهکیلویه وبویراحمد(یاسوج)
نمازگزاران یاسوجی پس از اقامه نماز پرصلابت جمعه همزمان با سراسرکشور با برپایی راهپیمایی، سخنان نابخردانه، سخیف ودور از منطق دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی را به شدت محکوم کردند.
به گزارش ایرنا، شرکت کنندگان در این راهپیمایی باشکوه با در دست داشتن تمثال هایی از حضرت امام خمینی (ره)، رهبر فرزانه انقلاب و شهدا با محکومیت مواضع خصمانه دولت و رییس جمهوری ایالات متحده علیه مسلمانان بر حمایت قاطع خود از قدس شریف و ملت مظلوم فلسطین تاکید کردند.

** البرز(کرج)
مردم استان البرز در شهرستان های مختلف این استان پس از اقامه نماز جمعه با حضور در راهپیمایی گسترده ضد آمریکایی و صهیونیستی خشم و انزجار خود را از تصمیم رییس جمهوری مستکبر آمریکا برای انتقال سفارت این کشور از تل آویو به بیت المقدس اعلام کرده و آن را محکوم کردند.

** گیلان (رشت)
نمازگزاران گیلانی پس از اقامه نماز پرصلابت جمعه این هفته، همزمان با سراسر کشور، با برپایی راهپیمایی، اقدام نابخردانه دولت آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کردند.
به گزارش ایرنا، شرکت کنندگان در این راهپیمایی باشکوه با در دست داشتن تمثال هایی از حضرت امام خمینی (ره)، رهبر فرزانه انقلاب و شهدا با محکومیت مواضع خصمانه دولت و رئیس جمهوری آمریکا علیه مسلمانان، بر حمایت قاطع خود از قدس شریف و ملت مظلوم فلسطین تاکید کردند.

** کرمان
نماز گزارن کرمانی امروز پس از اقامه نماز جمعه از مصلای شهر کرمان تا میدان شورا علیه موضع خصمانه رئیس جمهوری آمریکا پیرامون انتخاب قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نهایت انزجار خود را از این عمل اعلام کردند.
همچنین این راهپیمایی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار کرمان، جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم در کرمان برگزار شد.

** سنندج
به گزارش ایرنا، نمازگزاران سنندجی پس از اقامه نماز جمعه از مقابل مسجد جامع به سمت میدان انقلاب راهپیمایی کرده و با تجمع در این محل قطعنامه سراسری در محکومیت اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا قرائت شد و با تکبیر راهپیمایان مورد تایید قرار گرفت.
مردم سنندج در این مراسم با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، اقدام رئیس جمهوری آمریکا در به رسمیت شناخت قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و تلاش برای انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس را محکوم کردند.

** خراسان رضوی (مشهد)
نمازگزاران جمعه مشهد بعد از برپایی این آیین عبادی سیاسی، با برگزاری راهپیمایی و صدور یک قطعنامه، انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس و اعلام آن به عنوان پایتخت رژیم جنایتکار صهیونیستی را محکوم کردند.
به گزارش ایرنا، راهپیمایان بعد از نماز جمعه از باب الجواد(ع) حرم مطهر رضوی به سمت چهارراه شهدا حرکت کرده و با سردادن شعارهای 'مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، لا اله الاالله اسرائیل عدو الله، می جنگیم می میریم قدس را پس می گیریم و حزب الله بیدار است از اسرائیل بیزار است' از این اقدام پلید دولت آمریکا ابراز انزجار کردند.

** کرمانشاه
مردم کرمانشاه در محکومیت اظهارات اخیر ترامپ و تعیین بیت المقدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی راهپیمایی کردند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، تظاهرات کرمانشاهیان امروز پس از اقامه نماز جمعه همزمان با سراسر کشور برگزار شد.
این راهپیمایی علیه اقدام اخیر ترامپ و دولت آمریکا در انتخاب شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیست انجام شد.
در این راهپیمایی بازاریان و اقشار مختلف مردم متدین و انقلابی کرمانشاه به همراه مسئولان استانی حضور داشتند.

**قزوین
نمازگزاران در استان قزوین بعد از نماز جمعه با شرکت در راهپیمایی، خشم و انزجار خود از تصمیم رئیس جمهوری آمریکا به نمایش گذاشتند.

**یزد
مردم 30 شهر و روستای پرجمعیت این استان امروز پس از اقامه نماز عبادی - سیاسی جمعه با حضور گسترده خود و در صفوفی منظم در راهپیمایی ضد آمریکایی - ضد صهیونیستی شرکت کردند.
راهپیمایان در حالیکه پارچه نوشته هایی در محکومیت و مخالفت با اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا مبنی بر اعلام قدس شریف به پایتختی رژیم صهیونستی در دست داشتند با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل خشم و نفرت خود را نسبت به استکبار جهانی اعلام کردند.

**همدان
مردم همدان در محکومیت اقدام رئیس جمهوری آمریکا و با حمایت از فلسطین و آرمان قدس شریف با مشت های گره کرده، شعار 'الله اکبر'، 'مرگ بر امریکا' و 'مرگ بر اسرائیل' سر دادند و خواهان نابودی استکبار جهانی و ریشه کن شدن رژیم اشغالگر صهیونیست در منطقه شدند.

**چهارمحال و بختیاری(شهرکرد)
نمازگزاران شهرکردی پس از اقامه نماز جمعه، اقدام اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به منظور انتقال سفارتخانه این کشور از تل آویو به قدس را در تظاهرات ضد آمریکایی - صهیونیستی محکوم کردند.

**لرستان (خرم آباد)
مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه لرستان با برپایی راهپیمایی و سردادن شعارهای مرگ برآمریکا و مرگ بر اسراییل ، دست خدا برسرماست ، خامنه ای رهبر ماست ، خشم ، نفرت و انزجار خود را بر علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی و اقدام سخیف ترامپ و سیاست های استکبار به سرکردگی آمریکا نشان دادند.

**اصفهان
نمازگزاران و اقشار مختلف مردم اصفهان و شهرهای مختلف این استان بعد نماز عبادی سیاسی جمعه در محکومیت تـصمیـم شیطانی ترامپ به منظور انتقال سفارت آمریکا از تل آویوبه بیت المقدس دست به راهپیمایی زدند و خواستار خیزش جامعه جهانی بویژه کشورهای اسلامی علیه این اقدام نابخردانه شدند .
**خوزستان
مردم هوشیار و همیشه در صحنه خوزستان با برگزاری راهپیمایی ، اقدام اخیر رییس جمهوری امریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کردند .
راهپیمایان خواهان اقدام منسجم و هماهنگ جهان اسلام درقبال این توطئه صهیونیستی شده و بر هویت اسلامی بیت المقدس تاکید کردند.
**گلستان
نمازگزاران گرگانی در مخالفت و محکومیت تصمیم ترامپ رییس جمهوری آمریکا در انتقال سفارتخانه این کشور از تل آویو به قدس راهپیمایی ضد آمریکایی - ضد صهیونیستی برگزار ردند.

رییس جمهوری آمریکا عصر چهارشنبه در یک نطق تلویزیونی اعلام کرد «واشنگتن اورشلیم (بیت المقدس) را به عنوان پایتخت اسراییل به رسمیت می شناسد و سفارت آمریکا را از تل آویو به آن شهر منتقل می کند».
به دنبال این تصمیم درگیری ها در سرزمین اشغالی شدت گرفته است.
کنگره آمریکا در 23 اکتبر 1995 این طرح را تصویب کرده بود اما دولت های مختلف آمریکا از آن زمان تاکنون از اجرای این مصوبه کنگره امتناع کرده بودند.
قدس شرقی از نظر قطعنامه های سازمان ملل اراضی اشغال شده محسوب می گردد، اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن این شهر بعنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه های بین المللی است.
شورای امنیت سازمان ملل در دسامبر سال میلادی گذشته قطعنامه ای تصویب و تاکید کرد که «هیچ تغییری در مرزهای قبل از چهارم ژوئن 1967 از جمله در رابطه با بیت المقدس به رسمیت شناخته نخواهد شد، مگر اینکه طرف ها در مذاکرات بر سر آن به توافق برسند.»
1352/
تنظیم وانتشاردهنده: نوشین مطلبی خواه

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال