کنگره آمریکا با تصویب بودجه دو هفته ای از تعطیلی دولت جلوگیری کرد

تهران - ایرنا - کنگره آمریکا یک روز پیش از پایان ضرب الاجل تصویب بودجه، برای جلوگیری از تعطیلی دولت این کشور بودجه دو هفته ای تصویب کرد.

به گزارش بامداد جمعه ایرنا به نقل خبرگزاری رویترز، جمهوریخواهان و دمکرات های کنگره آمریکا اکنون دو هفته فرصت دارند تا اختلافات خود را بر سر بودجه حل کنند تا مردم آمریکا در آستانه تعطیلات کریسمس با تعطیلی دولت روبرو نشوند.
اختلاف این دو حزب بر سر بودجه پنتاگون و قانون موسوم به داکا مانع از تصویب بودجه سال 2018 به صورت کامل شده است.
در حالی که جمهوریخواهان و جنگ طلبان کنگره خواهان افزایش بودجه پنتاگون هستند، دمکرات ها می گویند در صورت افزایش بودجه دفاعی منابع مالی برنامه های داخلی نیز باید افزایش یابد.
دمکرات ها همچنین برای تصویب قوانین حمایت از بیش از 700 هزار مهاجر جوانی که از کودکی به آمریکا آورده شده اند، پافشاری می کنند.
این مهاجران که تحت حمایت قانون داکا مصوب دوره باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا بودند، پس از لغو این قانون از سوی ترامپ با تهدید اخراج از این کشور روبر هستند.
این در حالی است که جمهوریخواهان در پی افزایش محدودیت در قبال مهاجرت بوده و می خواهند مباحث مربوط به قوانین مهاجرت جدا از برنامه بودجه بررسی شود.
رهبران دو حزب در دو مجلس سنا و نمایندگان کنگره آمریکا روز پنجشنبه (به وقت واشنگتن) به دعوت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به کاخ سفید رفتند تا برای رفع اختلافات و تصویب بودجه سال 2018 و 2019 به توافق برسند.
در حالی که رهبران اقلیت کنگره راضی به نظر نمی رسیدند، کاخ سفید اعلام کرد که درباره افزایش بودجه دفاعی و برنامه های غیردفاعی با رهبران دمکرات کنگره توافق کرده است.
شبد**9416**1379
مترجم: علیرضا آقازاده** انتشار دهنده: هادی افتخاری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال