سنگاپور: هر اقدام نسنجیده در مورد قدس سبب افزایش مشکلات فلسطینیان می شود

کوالالامپور - ایرنا - وزارت امور خارجه سنگاپور اعلام کرد: وضعیت قدس یک مسئله پیچیده است و هر اقدام نسنجیده در مورد این شهر سبب افزایش مشکلات فلسطینیان می شود.

به گزارش روز جمعه ایرنا از شبکه خبر آسیا، 'دونالد ترامپ' رئیس جمهور آمریکا در سخنانی در کاخ سفید با بی توجهی به مخالفت های جهانی به صورت رسمی قدس را به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی معرفی کرد.
وزارت امور خارجه سنگاپور با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وضعیت قدس یک 'مسئله پیچیده و حساس با یک تاریخ طولانی' است.
براساس این بیانیه هر اقدام یک جانبه و نسنجیده برای تغییر وضعیت قدس پیشرفت صلح در خاورمیانه را با مانع روبرو کرده و باعث افزایش مشکلات فلسطینیان می شود.
وزارت امور خارجه سنگاپور تاکید کرده است که وضعیت آینده قدس باید از طریق مذاکرات مستقیم بین دو طرف مشخص شود.
برپایه این بیانیه همچنین وزارت امور خارجه سنگاپور 'حمایت طولانی مدت و پایدار' خود از راه حل صلح و ثبات در منطقه مورد تاکید قرار داده است.
ترامپ روز چهارشنبه در سخنانی در کاخ سفید با یادآوری اینکه بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد، گفت: از وزارت خارجه می خواهم که آماده شود تا انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را آغاز کند.
رئیس جمهوری آمریکا سپس فرمان اجرایی شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را امضا کرد.
به گزارش ایرنا، شهر قدس که مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان را در خود جای داده بخش لاینفک فلسطین بوده و یکی از مهمترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمار می آید و از جایگاه و اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخوردار است.
قدس شرقی از نظر قطعنامه های سازمان ملل اراضی اشغال شده محسوب می گردد، اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن این شهر بعنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه های بین المللی است.
شورای امنیت سازمان ملل در دسامبر سال میلادی گذشته قطعنامه ای تصویب و تاکید کرد که «هیچ تغییری در مرزهای قبل از چهارم ژوئن 1967 از جمله در رابطه با بیت المقدس به رسمیت شناخته نخواهد شد، مگر اینکه طرف ها در مذاکرات بر سر آن به توافق برسند.»
شبد**آساق**241 ** 1599**1379
انتشار دهنده: هادی افتخاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال