در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی

بیش از 50 هزار نفر از خدمات بهداشتی - درمانی ارتش بهره مند شدند

چابهار (کنارک)- ایرنا - فرمانده بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران از پایان رزمایش بزرگ مردم یاری و امدادرسانی محمد رسول الله(ص) ارتش با پیام مهرورزی در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، امیر سرتیپ دوم پزشک جلیل رجبی روز پنجشنبه در گفت و گوی با خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: در جریان این رزمایش بیش از 50 هزار نفر از خدمات مختلف بهداشتی و درمانی رایگان ارائه شده در سامانه های بیمارستانی ثابت، سیار و صحرایی ارتش بهره مند شدند و بیماران نیازمند از سوی پزشکان عمومی و تخصصی مورد معاینه قرار گرفتند.
وی ادامه داد: همچنین در چهار روز گذشته ٥٠٠ نفر از انواع خدمات دندانپزشکی بهره مند شده و ١٥٠ مورد عمل های مختلف جراحی سبک و سرپایی در دو استان سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی صورت گرفت.
فرمانده بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران توضیح داد: در این رزمایش بزرگ مردم یاری و امدادرسانی به بیش از ٢٠٠٠ نفر از مراجعه کنندگان به مراکز یادشده انواع خدمات پارا کلینیکی ارائه شد.
امیر سرتیپ دوم پزشک رجبی با اشاره به ارزش ریالی خدمات ارائه شده در رزمایش بزرگ محمد رسول الله(ص) تصریح کرد: ارزش خدمات ارائه شده در این رزمایش حدود ٣ میلیارد تومان گزارش شده است.
وی با بیان اینکه یکی از اهداف برگزاری این رزمایش علاوه بر ارائه خدمات درمانی ارائه خدمات بهداشتی به مردم منطقه بود خاطرنشان کرد: در طول اجرای این رزمایش با حضور نیروهای ارتش در روستاهای منطقه بیش از ٤ هزار بسته بهداشتی و آموزشی بین مردم توزیع شده است.
رزمایش بزرگ مردم یاری و امدادرسانی محمد رسول الله(ص) ارتش با پیام مهرورزی که از روز دوشنبه 13 آذر ماه آغاز شده بود عصر پنجشنبه 16 آذر در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی با دستیابی به تمامی اهداف بهداشتی و درمانی خود به مردم محروم و کم برخوردار دو استان یادشده پایان یافت.
هدف از برگزاری این رزمایش بزرگ مردمیاری و امدادرسانی ارتش ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم محروم و کم تر برخوردار مناطق شرق و جنوب شرق کشور به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت بود.
در این طرح مردمیاری و امداد رسانی پزشکان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه ایرانشهر(بخش بمپور و روستاهای همجوار) و شهرستان خاش (بخش ده رئیس و روستاهای همجوار) که در مجموع 160 هزار تن هستند به بیماران و مراجعه کنندگان به سامانه بیمارستانی خدمات درمانی و بهداشتی ارائه کردند.
همچنین با برنامه ریزی های انجام شده پزشکان نیروی هوایی ارتش نیز در شهرستان کنارک(منطقه کهیر) با پوشش جمعیتی 15 هزار نفر به ارائه خدمات متنوع بهداشتی و درمانی پرداختند.
در اجرا و برگزاری این رزمایش بزرگ مردم یاری و امدادرسانی پزشکان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش نیز ویزیت رایگان مردم محروم و کم تر برخوردار را در استان خراسان جنوبی(بیرجند و منطقه سربیشه در سه بخش درح، مرکزی و مود) با پوشش جمعیتی 20 هزار نفر انجام داد.
پزشکان نیروی دریایی ارتش نیز در منطقه پسابندر و سواحل مکران با پوشش جمعیتی 25 هزار نفر ویزیت رایگان مردم محروم و کم تر برخوردار این مناطق را انجام دادند.
پزشکان عمومی، متخصصان طب اورژانس، مغز و اعصاب، قلب و عروق، زنان و زایمان، ارتوپدی، چشم، گوش و حلق و بینی، پوست، دندانپزشک، متخصص عفونی و جراحان عمومی و تخصصی در اجرا و برگزاری طرح مردم یاری و امدادرسانی محمد رسول الله(ص) ارتش در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی حضور داشتند.
در این رزمایش بزرگ از سامانه ها و تجهیزات مختلفی از جمله اتاق های عمل سیار، سونوگرافی، رادیولوژی، آزمایشگاه، دندانپزشکی پورتابل و قابل حمل، اکو، امکانات مرتبط با بیماری های زنان و نظایر آن برای خدمات رسانی مطلوب تر به مراجعه کنندگان به گروه های پزشکی استفاده شد.
در این رزمایش بزرگ و منسجم تمام تخصص های پزشکی و درمانی مورد نیاز مردم محروم و کم تر برخوردار دو استان سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی در بیمارستان های صحرایی ارائه کردند و علاوه بر این، تیم های سیار پزشکی نیز به مناطقی که مردم به آن دسترسی به بیمارستان ها را ندارند اعزام شدند و آموزش های بهداشتی نیز به مدارس سطح منطقه ارائه داده شد.
اجتمام (3)** 7029**1418
خبرنگار: فرهاد شرف پور ** ناشر: مریم برزآبادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال