وزیر تولیدات دفاعی پاکستان: اسلام آباد به توسعه همه جانبه روابط با تهران عزم راسخ دارد

اسلام آباد - ایرنا - وزیر تولیدات دفاعی پاکستان گفت که کشورش در توسعه و گسترش همه جانبه روابط با ایران عزم راسخ دارد و معتقد است که باید موانع گسترش روابط برداشته شود.

به گزارش ایرنا؛ 'رانا تنویر حسین' روز پنجشنبه در دیدار با 'مهدی هنردوست' سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان گفت که کشورش به گسترش همه جانبه روابط برادرانه با ایران اهمیت فراوانی قائل است و این کشور را دوست نزدیک خود می داند.
وی همچنین در این دیدار، از جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نمایشگاه دفاعی پاکستان که سال آینده میلادی در این کشور برگزار می شود، دعوت رسمی کرد.
'رانا تنویر حسین' همچنین با قدردانی از ایران در خصوص کمک های این کشور در مقاطع زمانی مختلف به پاکستان، افزود: ایران و پاکستان از روابط همسایگی خوبی برخوردارند و ظرفیت گسترش تعاملات چندجانبه دوجانبه در دو کشور فراهم است.
وزیر تولیدات دفاعی پاکستان همچنین با تشریح روابط صمیمانه دو کشور در تاریخ روابط دو جانبه، اضافه کرد: درهای این کشور برای هر نوع حمایت از ایران، گشوده است.
این وزیر فدرال دولت پاکستان در ادامه سخنانش با تشریح دستاوردهای کشورش در موضوع مبارزه با تروریسم، گفت: دولت پاکستان برای مبارزه با تروریسم و در راستای تحقق امنیت در منطقه به این راه ادامه می دهد.
وی تصریح کرد:کریدور اقتصادی چین و پاکستان (CPEC) نقطه عطف توسعه منطقه خواهد بود و از ایران نیز می خواهیم که به این طرح اقتصادی بپیوندد.
مهدی هنردوست سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان نیز در این دیدار با بیان سابقه طولانی دو کشور در همکاری دو جانبه، افزایش تبادلات تجاری ایران و پاکستان را با توجه به ظرفیت های دو کشور خواستار شد.
به گزارش ایرنا؛ مهدی هنردوست سفیر ایران در پاکستان طی ماه های اخیر با ژنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش پاکستان، شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان، خرم دستگیرخان وزیر دفاع، خانم افضل ترار وزیر بهداشت و دیگر مقامات عالیرتبه این کشور دیدار و گفت و گو کرده است.
آساق**6125**3404**سیدبهادر حسینی**انتشار: محسن اسماعیلی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال