ادعای امارات در حمایت هند برای مبارزه با تروریسم

دهلی نو - ایرنا - پس از آزادی حافظ سعید رهبر گروه لشکر طیبه توسط پاکستان، که هند را تهدید به آزادی کشمیر کرده بود، امارات متحده عربی ادعا کرد ، از هند در مبارزه با تروریسم حمایت می کند.

به گزارش ایرنا، احمد البنا سفیر امارات در هند گفت: ما تروریسم را محکوم می کنیم و با افراط گرایی مخالفیم. ما با هند و بسیاری از کشورها در سراسر جهان برای مبارزه با سازمان هایی که توسط سازمان ملل متحد یا سایر کشورها به عنوان سازمان تروریستی وافراطی شناخته شده است، همکاری می کنیم.
وی افزود: ما در راستای مبارزه با تروریسم، حاضر به مبادله اطلاعات با هند و سایر کشور ها هستیم و یک مکانیسم برای انتشار اطلاعات و تبادل آن ایجاد کرده ایم.
سفیر امارات در خصوص روابط اقتصادی این کشور با هند گفت: امارات 75 میلیارد دلار برای صندوق ملی سرمایه گذاری و زیرساخت های هند اختصاص داده است که از این مقدار یک میلیارد دلار ماه گذشته به این صندوق منتقل شده است.
مقامات دولتی هند اعلام کرده اند که نارندا مودی نخست وزیر هند در ماه فوریه سال 2018 برای شرکت در اجلاس جهانی دولت ها به امارات سفر خواهد کرد. نخست وزیر هند در این اجلاس به عنوان مهمان افتخاری شرکت خواهد کرد.
آمریکا و سازمان ملل متحد گروه لشکر طیبه را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی کرده اند.
پاکستان از ماه ژانویه سال جاری حافظ سعید رهبر گروه لشکر طیبه را تحت حصر خانگی قرار داده بود.
رهبر گروه لشکر طیبه ماه گذشته پس از آزادی خود از حصر خانگی، اعلام کرد که تمام تلاش خود را برای آزادی کشمیر انجام خواهد داد.
بر اساس قطعنامه سازمان ملل ، پاکستان موظف به جلوگیری از دسترسی حافظ سعید به اسلحه و فرار گروههایی مانند لشکر طیبه به خارج از این کشور شده است.
به گفته مقامات امنیتی هند، حافظ سعید با وجود اعتراض های مکرر هند و شورای امنیت، آزادانه در پاکستان به فعالیت خود ادامه می دهد و حتی خواستار جهاد در کشمیر شده است.
حافظ سعید همچنین هند را بارها به حمله تروریستی تهدید کرده است.
هند، گروه تروریستی 'لشکر طیبه' را به طراحی و حمله تروریستی در سال 2008 به بمبئی که بیش از 180 کشته برجای گذاشت، متهم کرده است.
آساق**267**وحیده دینداری**1663**انتشار دهنده: خسرو حسینی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال