مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی:

16 آذر، نماد استبدادستیزی جوانان ایران اسلامی است

مراغه - ایرنا - مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی گفت: 16 آذر نماد استقلال طلبی و استبداد ستیزی جوانان این مرز و بوم و یادآور روز خونین جنبش دانشجویی در ایران اسلامی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام جلیل جلیلی روز پنجشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور عجب شیر افزود: جنبش دانشجویی در این روز هزینه سنگینی در راه آرمان های خود پرداخت کرد.
وی ادامه داد: شهادت سه دانشجو در سال 1332 در جریان سفر نیکسون به ایران، نشانگر ترس حکومت ستمشاهی و استکبار از جنبش دانشجویی ایران بود.
وی با بیان اینکه عدالت خواهی و استکبار ستیزی، آرمان و ویژگی بارز جنبش های دانشجویی در ایران است، افزود: متاسفانه جنبش دانشجویی از سال 81 تاکنون حرکتی تاثیرگذار در فضای سیاسی کشور نداشته و اگر جنبش دانشجویی نتواند در دانشگاه نقش آفرینی و اثرگذاری جدی داشته باشد در صحنه اجتماعی هم نمی تواند حرکتی را ایجاد کند.
امام جمعه عجب شیر نیز در این مراسم با تبریک 16 آذر روز دانشجو گفت: روز دانشجو یکی از روزهای حساس و تاثیرگذار در روند انقلاب اسلامی محسوب می ‌شود، در چنین روزی خون سه شهید انقلاب اسلامی در اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور وقت آمریکا به ناحق بر زمین ریخته شد.
حجت السلام محمود شربیانی افزود: قشر دانشجو باید با واقع بینی، آگاهی و بصیرت، از آرمان های انقلاب و تفکرات اصیل اسلامی محافظت کند.
وی یادآوری کرد: دانشجویان و دانشگاهیان در پیش از پیروزی انقلاب و پس از آن همواره در صحنه ها حضور فعالی داشته و در استمرار این جنبش ظلم ستیز و حق طلب نقش بسزایی ایفا کرده اند.
وی با بیان اینکه دانشجویان باید مانع از نفوذ فرهنگ غرب به جامعه و دخالت دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی در مسایل داخلی شوند، اظهار کرد: دانشجویان باید طوری عمل کنند که دشمنان حتی در خواب هم فکر پلیدی در مورد جمهوری اسلامی نپرورانند.
در این مراسم از دانشجویان منتخب علمی ، ورزشی و فرهنگی با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.
دانشگاه پیام نور در آذربایجان شرقی 29 واحد را شامل می شود که در بیشتر شهرستان ها و شهرهای استان فعالیت دارد و از مجموع 25 هزار دانشجوی این دانشگاه که در 100 رشته کارشناسی، 30 رشته کارشناسی ارشد و دو رشته دکترا شامل شیمی و ریاضی تحصیل می کنند، حدود 60 درصد را بانوان تشکیل می دهد.
دانشگاه پیام نور تبریز بزرگترین واحد این مجموعه در استان بوده و افزون بر 10 هزار نفر دانشجو دارد.
خبرنگار:شهرام ناعم وند**انتشار:عیسی عطاپور**
3077/7485

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال