سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در واکنش به اظهارات ترامپ:

رژیم صهیونیستی محکوم به نابودی است

تهران - ایرنا- سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در واکنش به اظهارات ترامپ در خصوص تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی گفت، تحلیل غلط حاکمان امریکا و اشغالگران فلسطین موحب نجات این رژیم نیست و رژیم صهیونیستی محکوم به نابودی است.

به گزارش ایرنا از اعلام روز پنجشنبه ستاد کل نیروهای مسلح سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری همچنین در خصوص سخنان ترامپ در به رسمیت شناختن پایتختی قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس و انتقال سفارت آمریکا به این شهر گفت: اسراییل، غاصب سرزمین فلسطی است و تداوم مبارزات مردم فلسطین علیه این غده سرطانی حاکی از آن است که اشغالگران هرگز روی آرامش را نخواهند دید و راهی جز ترک این سرزمین و یا زوال و نابودی ندارند.
وی افزود: تحلیل غلط حاکمان آمریکا و غاصبان اسراییلی مبنی بر اینکه در شرایط ویژه منطقه و وضعیت ناهنجار ارتجاع عرب خواهند توانست اهداف دراز مدت خود درباره سرزمین فلسطین را محقق سازند، همچون دیگر برآوردهای آنها درباره عراق، سوریه، یمن و سایر جاهای دیگر جز ناکامی در پی نخواهد داشت.
سردار جزایری همچنین اظهار داشت: زرادخانه تسلیحاتی رژیم صهیونیستی در آینده نزدیک متعلق به فلسطینی هاست و مردم آمریکا باید بدانند مشکلات آن ایام ریشه در سیاست های امروز حاکمان شرور کاخ سفید دارد.
به گزارش ایرنا، شهر قدس که مسجدالاقصی - نخستین قبله مسلمانان - را در خود جای داده، بخش لاینفک فلسطین بوده و یکی از مهم ترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمارمی آید و از جایگاه و اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخوردار است.
شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکنون مجموعا 8 قطعنامه در مورد قدس صادر کره است که در این قطعنامه ها بر حفظ نظم و امنیت قدس و محافظت از مقدسات و پرهیز از هتک حرمت مقدسات و شکنجه و آزار ساکنان قدس تاکید شده است.
شورای امنیت در دسامبر سال میلادی گذشته قطعنامه ای تصویب و تاکید کرد که هیچ تغییری در مرزهای قبل از چهارم ژوئن 1967 از جمله در رابطه با بیت المقدس به رسمیت شناخته نخواهد شد، مگر اینکه طرف ها در مذاکرات بر سر آن به توافق برسند.
اقدام روز چهارشنبه ترامپ در به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه ها و معاهده های بین المللی است.
اجتمام ** 1418

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال