چند خبر از کنفرانس وحدت اسلامی؛

دختر شهید عماد مغنیه، تصویری از پدرش را به دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اهدا کرد

تهران - ایرنا - دختر شهید عماد مغنیه در جریان برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی تصویری از پدرش را به آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اهدا کرد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار معارف ایرنا فاطمه مغنیه شب گذشته (چهارشنبه) در نشست عمومی دومین روز از کنفرانس وحدت اسلامی یادبوی از شهید عماد مغنیه را به اراکی اهدا کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران به رهبری آیت‌الله خامنه‌ای تاکنون برای تقویت وحدت کشورهای اسلامی تلاش‌های بسیاری را انجام داده است.
وی به پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت اشاره کرد و گفت: به برکت خون شهدا توانستیم به پایداری خوبی برسیم، به همین علت باید قدردان شهدا باشیم و یاد آنها را زنده نگه‌داریم.
به گزارش مجمع تقریب مذاهب اسلامی فرزند شهید عماد مغنیه با بیان اینکه پدرش عاشق فلسطین بود، تصریح کرد: شهید مغنیه این رسالت را به فرزندان خود واگذار کرد که راه او را ادامه دهند.

** جوایز برگزیدگان جشنواره عکس های تقریب گرا اهدا شد
جوایز جشنواره عکس های تقریب گرا در نشست عمومی دومین روز کنفرانس وحدت به نفرات برگزیده اهدا شد.
محمد مهدی اسماعیلی معاون خبر خبرگزاری تقریب با ارائه گزارشی از جشنواره عکس های تقریب گرا گفت: بعد از فراخوانی که برای این جشنواره داده شد، 288 عکاس بیش از دو هزار و 500 قطعه عکس ارسال کردند و هیات داوران در دو مرحله 73 عکس را انتخاب کردند که از چهار برگزیده تجلیل می شود.
برگزیدگان این جشنواره جوایز خود را از آیت الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، شیخ نعیم قاسم دبیر کل حزب الله لبنان، لیاقت بلوچ دبیر شورای ملی همبستگی پاکستان، حجت الاسلام احمد مبلغی رئیس سابق دانشگاه مذاهب اسلامی و رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و منوچهر متکی معاون بین الملل مجمع تقریب گرفتند.
در این مراسم، از احسان رفعتی داریان دبیر و فرهاد سلیمانی، ساسان معیری و محمد نوروزی به عنوان داوران این جشنواره نیز تجلیل شد.
بهنام صحوی، حسین ولایتی و حسن قائدی نفرات برتر این جشنواره بودند و از حامد نیرومند نیز به عنوان نفر برگزیده معرفی شد که جوایز نفرات برتر به ترتیب شامل پنج میلیون، سه و نیم میلیون و یک میلیون تومان به همراه یک جلد قرآن و لوح تقدیر جشنواره بود.
سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با شعار «وحدت و الزامات تمدن نوین اسلامی» و با حضور 500 میهمان خارجی و داخلی از سه شنبه با سخنرانی حجت الاسلام و المسلین حسن روحانی رئیس جمهوری در سالن اجلاس سران آغاز شد و امشب پس از برگزاری جلسات کمیسیون های تخصصی با صدور بیانیه ای در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما پایان می یابد.
این کمیسیون های تخصصی شامل «موقعیت کنونی جهان اسلام و راهکارهای فعال کردن مؤلفه‌های فرهنگ وتمدن ساز»، «ویژگی‌های تمدن نوین اسلامی و تمایز آن از غرب»، «طرح‌های احیاگران جهان اسلام جهت تمدن سازی نوین اسلامی»، «نقش خودباوری مسلمانان و اتحادیه‌های تقریب نهاد در تشکیل تمدن نوین اسلامی»، «مساعی حمیده» و «تمدن نوین اسلامی به مثابه راهبرد وحدت اسلامی» و «انساب نبوی» است.
فراهنگ**1003** 1418
خبرنگار: محمدرضا جعفرملک ** ناشر: مریم برزآبادی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال